obývací pokoj s azbestem plicními chorobami

Výhled pro lidi, kteří mají s azbestem související s plicní onemocnění se liší. Bude záležet na nichž nemoc člověk má a kolik má poškozené plíce.

Žádná léčba může zvrátit účinky azbestu v plicích. Nicméně, léčba může pomoci zmírnit příznaky a prevence komplikací. Pokud máte rakovinu plic, může léčba pomoci zpomalit postup choroby.

Pokud máte azbestem onemocnění plic, budete potřebovat rutinní Následná péče po celý zbytek svého života. To může zahrnovat hrudníku x paprsky a funkční testy plic každých 3 až 5 let.

Průběžné péče

Sledujte svůj léčebný plán, jak Vám lékař předepsal. Zavolejte svého lékaře, pokud si všimnete, nebo zhoršení příznaků.

Emocionální problémy a podpora

Promluvte si se svým lékařem o tom, zda byste měli dostat chřipku a zápal plic vakcíny. Tyto vakcíny mohou pomoci snížit riziko plicních infekcí. Vyhnout plicní infekce může pomoci zabránit jiné, vážnější komplikace.

Pokud kouříte, přestaňte. Kouření zvyšuje riziko rakoviny plic, pokud máte pleurální plak, pleurální výpotek, nebo azbestóza. Promluvte si se svým lékařem o programech a produktech, které vám pomohou přestat kouřit. Také se snaží vyhnout pasivnímu kouření.

Pokud máte potíže s odvykání kouření sami, zvažte připojení podpůrnou skupinu. Mnoho nemocnic, pracoviště a společenské skupiny nabízet výuku na pomoc lidem přestat kouřit.

Pro více informací o tom, jak přestat kouřit, přejít k chorobám a kouření podmínky Index a tvoje srdce článku a Národní srdce, plíce a krev zavedou je “Váš průvodce na zdravé srdce.” I když tyto zdroje se zaměřují na zdraví srdce, které patří obecné informace o tom, jak přestat kouřit.

Žít s azbestem onemocnění plic může způsobit strach, úzkost, deprese a stres. Mluvit o tom, jak se cítíte se svým týmem zdravotní péče. Mluvit s profesionálním poradcem také může pomoci. Pokud jste velmi depresivní, může lékař doporučit léky nebo jiné druhy ošetření, které mohou zlepšit kvalitu vašeho života.

Spojení pacienta podpůrné skupiny vám mohou pomoci přizpůsobit životu s azbestem onemocnění plic. Můžete vidět, jak ostatní lidé, kteří mají stejné příznaky vyrovnali s nimi. Promluvte si se svým lékařem o místních podpůrných skupin nebo u ploše lékařském centru.

Podpora ze strany rodiny a přátel může také pomoci zmírnit stres a úzkost. Nechte své blízké vědět, jak se cítíte a co mohou udělat, aby vám pomohl.