obývací pokoj s astmatem

Máte-li astma, budete potřebovat dlouhodobou péči. Úspěšná léčba astmatu vyžaduje, aby si vzít aktivní roli ve vaší péči a sledovat vaše astma akční plán.

Partner se svým lékařem vyvinout astma akční plán. Tento plán vám pomůže vědět, kdy a jak užívat své léky. Plán také vám pomůže určit vaše astma spouští a spravovat své nemoci, pokud příznaky astmatu zhorší.

Děti ve věku 10 nebo starších a mladších dětí, které zvládnou to, by měly být zapojeny do vytváření a po své akční plány astmatu. Za plánu vzorku, přejděte na Národní srdce, plíce a krev ústavu “Akčního plánu astmatu.”

Naučte se, jak spravovat astma

Většina lidí, kteří mají astma mohou úspěšně zvládnout jejich příznaky tím, že po jejich astma akční plány, které mají pravidelné prohlídky. Nicméně, vědět, kdy vyhledat lékařskou péči, je důležité.

Průběžné péče

Naučte se správně používat léky. Pokud užíváte inhalační léky, měli byste cvičit pomocí inhalátoru v ordinaci lékaře. Pokud budete mít dlouhodobě pod kontrolou léky, aby je každý den, jak vám lékař předepíše.

Zaznamenávat vaše příznaky astmatu jako způsob, jak sledovat, jak dobře je vaše astma pod kontrolou. Také může Váš lékař vám poradí používat vrchol průtokoměr měřit a zaznamenávat, jak dobře jsou vaše plíce pracují.

Lékař Vás může požádat, abyste vést záznamy o vašich příznaků nebo výsledky vrchol průtoku denně po dobu několika týdnů před návštěvu úřadu. Budete přinést tyto záznamy s sebou na návštěvu. (Více informací o použití měřiče průtoku špičky, jděte na “Jak je astma Ošetřené a ovládanou?”)

Tyto kroky vám pomohou udržet přehled o tom, jak dobře jste ovládání vašeho astmatu v průběhu času. To vám pomůže odhalit problémy včas a zabránit či zmírnit astmatických záchvatů. Nahrávání své příznaky a výsledky vrcholový průtok sdílet se svým lékařem také mu pomůže, nebo jí rozhodnout, zda se má upravit léčbu.

Pravidelné prohlídky astmatu se svým lékařem, aby on nebo ona může posoudit svou úroveň kontroly astmatu a léčbu Vám bude upravovat podle potřeby. Nezapomeňte, že hlavním cílem léčby astmatu je dosáhnout co nejlepší kontrolu nad svým astmatem pomocí nejmenší množství léku. To může vyžadovat časté změny vašeho ošetření.

Pokud zjistíte, že je těžké sledovat své astma akční plán či plán nefunguje dobře, ať vaše zdravotní péče tým vědět hned. Budou pracovat s vámi přizpůsobit svůj plán, aby lépe vyhovoval vašim potřebám.

Získat léčbu jakékoliv jiné podmínky, které mohou zasahovat do vašeho vedení astmatu.

Vaše astma by mohly být horší, pokud

Máte-li některý z těchto příznaků, navštivte svého lékaře. On nebo ona může být třeba změnit své léky nebo přijmout další kroky ke kontrole vašeho astmatu.

Partner se svým týmem zdravotní péče a převzít aktivní roli ve vaší péči. To vám může pomoci lépe ovládat své astmatu, takže to není v rozporu se svými aktivitami a narušit váš život.

Národní srdce, plíce a krev zavedou, část theernment, zkoumá potenciální léčby těžkým astmatem. Toto video nabízí rozhovor s Dr. Stewart Lavine, což je NHLBI výzkumný pracovník, který provádí klinickou studii k testování nové možnosti léčby pro pacienty, kteří žijí s těžkým astmatem. I když 25 milionů Američanů žije s astmatem, asi 1,25 milionu z těchto jednotlivců má těžké astma, což je podmínka, která může být obtížné kontrolovat a léčit. Přečtěte si více o jeho výzkumu při návštěvě NHLBI Laboratoř stránkách astmatu a zánětu plic: ernment / výzkumné / intramurální / výzkumníci / PI / Levine-Stewart /

Jeden z 11 amerických dětí má astma – chronické onemocnění, které nelze vyléčit, ale může být řízena. Theernment, část theernment, oslavovaný Astma měsíc uvědomění s Google+ Hangouts on Air pro rodiče a pečovatelé naučit se pomáhat při zvládání astmatu dítěte tak, aby mohly dýchat.

Hangout panelisté součástí Tracey Mitchell, který byl zaevidován respirační terapeut a certifikovaného astma pedagog z US Environmental Protection Agency, Dr. James Kiley, ředitel divize plicních chorob u NHLBI na theernment; Dr. Suzanne Beavers, vedoucí epidemiolog theernment () a panel moderátor Dr. Stephen učit, vedoucí alergie a imunologie a spolupracovník šéf urgentní medicíny při Dětské National Medical Center ve Washingtonu, DC. Dr. Teach je také hlavním řešitelem a lékařský ředitel nárazu DC (Zlepšení dětské astma péče v District of Columbia), výzkumného astma, dohled, advokacie, a program péče, a on slouží jako místo hlavního výzkumného pracovníka pro The -funded Inner City Astma Consortium Washingtonu.

Podívejte se na video “Respirar es vida” ( “Breath of Life”), aby se dozvědět, jak Josého rodiče vybudovat svou astmatu tým. Jose, jeho rodiče, lékař a zdravotní sestra, je Promotora, učitel, školní sestra, a trenér spojit své síly, aby pomohl Jose ovládnout astma. Video je zaznamenáno ve španělštině a titulky v angličtině a španělštině.

VEA el grafické Respirar es vida y mire Cómo Los Padres de José forman un equipo para el controlar Asma del Niño. Los Padres de Jose, La Doctora, la enfermera, la Promotora, la maestra, la enfermera de la Escuela y el entrenador colaboran con José para ayudarle controlar el Asma. El videa se GRABO en español y tiene subtítulos en inglés y en español.

Popisuje astma, jeho projevy, rozsah a způsoby, jak zvládat nemoc.

Dívat se na znamení, že Vaše astma zhoršuje

Astma je chronické onemocnění plic, které rozněcuje a zužuje dýchací cesty, takže je těžké dýchat. Toto onemocnění postihuje lidi všech věkových kategorií, ale to nejčastěji začíná v dětství. Lidé, kteří mají astma může pískoty, kašel, pocit dechové nedostatečnosti, nebo mají na hrudi.

Astma nelze vyléčit, ale může být řízen. Lidé, kteří mají astma, nebo ti, kteří mají děti s astmatem, může hrát aktivní roli v jejich léčbě. Například mohou pracovat se svými poskytovateli zdravotní péče vytvořit astma akční plán. Tento plán poskytuje návod na užívání léků správně, aby se zabránilo astma triggery, sledování úrovně kontroly astmatu, reagovat na zhoršení příznaků, a hledají neodkladnou péči v případě potřeby. Je-li astma dobře kontrolované, většina lidí, kteří mají onemocnění jsou schopni žít normální, aktivní život.

Pro více informací o soužití s ​​řízením a astma, přejděte na zdraví Témata Astma článek

Související ředitele Zpráva