obývací pokoj s ARDS

Někteří lidé se plně zotavit z ARDS. Jiní nadále mají zdravotní problémy. Poté, co jít domů z nemocnice, může mít jeden nebo více z následujících problémů

Tyto zdravotní problémy mohou jít pryč během několika týdnů, nebo mohou trvat déle. Promluvte si se svým lékařem o tom, jak se vypořádat s těmito otázkami. Také viz níže uvedené návrhy.

Můžete podniknout kroky, aby se vzpamatovali ze ARDS a zlepšit kvalitu svého života. Například, zeptejte se své rodině a přátelům za pomoc při každodenních činnostech.

Získání nápovědy

Pokud kouříte, přestaňte. Kouření může zhoršit plicní problémy. Promluvte si se svým lékařem o programech a produktech, které vám pomohou přestat kouřit. Také se snaží vyhnout pasivnímu kouření a další plicní dráždidla, jako je škodlivé výpary.

Emocionální problémy a podpora

Pokud máte potíže s odvykání kouření sami, zvažte připojení podpůrnou skupinu. Mnoho nemocnic, pracoviště a společenské skupiny nabízet výuku na pomoc lidem přestat kouřit.

Pro více informací o tom, jak přestat kouřit, přejít na zdravotní témata kouření a tvoje srdce článku a na webových stránkách “Váš průvodce na zdravé srdce.” I když tyto zdroje se zaměřují na zdraví srdce, jsou to obecné tipy, jak přestat kouřit.

Přejít na plicní rehabilitace (rehabilitační), pokud to nedoporučí lékař. Rehab mohou zahrnovat cvičení školení, vzdělávání a poradenství. Rehab vás může naučit, jak se vrátit k běžné činnosti a zůstat aktivní.

Váš rehabilitační tým může zahrnovat lékařů, zdravotních sester a dalších specialistů. Budou s vámi spolupracovat na vytvoření programu, který vyhovuje vašim potřebám.

Život s ARDS může vyvolat strach, úzkost, deprese a stres. Mluvit o tom, jak se cítíte se svým týmem zdravotní péče. Mluvit s profesionálním poradcem také může pomoci. Pokud jste velmi depresivní, může lékař doporučit léky nebo jiné druhy ošetření, které mohou zlepšit kvalitu vašeho života.

Spojení pacienta podpůrné skupiny vám mohou pomoci přizpůsobit životu s ARDS. Můžete vidět, jak ostatní lidé, kteří mají stejné příznaky vyrovnali s nimi. Promluvte si se svým lékařem o místních podpůrných skupin nebo u ploše lékařském centru.

Podpora ze strany rodiny a přátel může také pomoci zmírnit stres a úzkost. Nechte své blízké vědět, jak se cítíte a co mohou udělat, aby vám pomohl.