Nové pohledy na virulenci moru

Odkaz

Druhy bakterií Yersinia zahrnuje činidla, která způsobují mor (Y. pestis) a gastroenteritidy (Y. pseudotuberculosis a Y. enterocolitica) u lidí. Tyto tři látky mají společný virulenci protein-Yersinia proteinkinázu A, nebo YpkA, která se váže na specifický cílový protein v lidských hostitelích a určuje závažnost infekce.

Nedávná studie theernment stipendistů poprvé ukazuje proces, při kterém YpkA porazí přirozené imunitní obraně a umožňuje infekci. Důležité je, že práce poskytla vědcům, kteří pracují na mor s novými informacemi o tom, jak Y. pestis opájí lidské buňky, a jak by mohly zabránit infekci.

Pod vedením C. Erec Stebbins, Ph.D., z Rockefeller University, ve spolupráci s vědci z Stony Brook University v New Yorku, výzkumný tým použil Y. pseudotuberculosis pro studium krystalové struktury dříve unexamined domény v rámci YpkA. Zjistili, že struktura, která napodobuje YpkA konkrétního hostitelského proteinu, který terčem YpkA normálně váže, což omezuje funkci cílového hostitele bílkovinovou.

Konkrétně YpkA oslabuje infrastrukturu hostitelské buňky a brání požadované ochranné mění tvar. YpkA také biochemicky spouští hostit imunitního systému vypnout, takže invazní bakterie infikovat a šířil se skrz hostitele. Tentýž mechanismus by měl být udržován v Y. pestis a Y. enterocolitica, výzkumníci na vědomí.

Když byl YpkA modifikován Y. pseudotuberculosis, aby nedošlo k interakci s cílovým proteinem, a modifikovaný protein byla studována na myších, Stebbins “skupina poznamenal, že agent nebyl zdaleka tak virulentní.

Prehna G et al. Yersinia virulence závisí na mimikry inhibitorů hostitel Rho rodinné nukleotidů oddělení. Cell DOI: 10,1016 / j.cell.2006.06.056 (2006).