nejčastější dotazy týkající se zubní zdraví

Orální zdraví Trends

Expozice na všechny zdroje záření – včetně slunce, minerálních látek v půdě, spotřebičů v domácnosti a dentálních rentgenech – může dojít k poškození tělesných tkání a buněk a vést k rozvoji rakoviny. Naštěstí, dávka záření se vystaveny při odběru rentgenových paprsků je extrémně malý.

Pokroky v zubním lékařství v průběhu let vedly k nízkým úrovním záření emitovaného dentálních rentgenech. Některé z těchto vylepšení jsou nové digitální X-ray stroje, které omezují svazku záření na malé ploše prozatím rentgenovaný, vyšší rychlost X-ray filmy, které vyžadují kratší expoziční čas ve srovnání se staršími filmovými rychlostí, jak se dostat stejné výsledky, jakož i použití držáků filmu, které udržují film na místě v ústech (který zabraňuje sklouznutí z filmu a nutnost opakovaných rentgenového záření a další ozáření). Také použití olova lemované, celoplošný zástěry chrání tělo před přímým UV zářením (ačkoli toto je téměř neexistující s moderními dentální rentgenové přístroje.) Kromě toho federální zákon vyžaduje, aby X-ray stroje má sloužit k ověření správnosti a bezpečnostní každé dva roky, přičemž některé státy vyžadují častější kontroly.

Je toho víc k krásný úsměv než šumivé zuby. Tvar zubů také hraje roli. Pokud vaše zuby vypadat malý a podsaditý, léčba s názvem guma tvarování může zlepšit váš úsměv.

Přečtěte si více o zubních rentgenů.

Tmely jsou tenká, plastový povlak, který je malované na žvýkací plochy zubů – obvykle zadních zubů (premolárů a stoličky) – k prevenci zubního kazu. Malované na tekuté těsnění rychle váže do prohlubní a hájů zubů, které tvoří ochranný štít přes sklovinu každého zubu.

Typicky, děti by se těsnicí hmoty na jejich stálých molárů a premolárů, jakmile tyto zuby přicházejí v. Tímto způsobem se zubní tmely chránit zuby skrz dutinu náchylné let věku 6 až 14. Nicméně, dospělí bez rozkladu nebo náplní ve svých stoliček mohou také těžit z tmelů.

Tmely mohou chránit zuby před rozkladem na mnoho let, ale je třeba zkontrolovat pro štěpkování nebo nosit v pravidelných zubních prohlídek.

Přečtěte si více o tmelů.

Vy \ ‘ll najít tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

Jste v současné době

Pouze 18,5% z mnoha lidí na světě nikdy nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Nit odstraňuje jídla zachycené mezi zuby a odstraní film bakterií, které tvoří ještě před tím, než se změní na plaque, což může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Zkuste flossing jen jeden zub, abyste mohli začít.

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně nit. Vám chybí na jednoduchý způsob, jak velký rozdíl ve zdraví vašich úst. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Usilovat o dalších 3 dnů!

Jste jedním z 31% mnoha lidí na světě, kteří nemají denně Floss, ale jste na dobré cestě k tomu, pozitivní vliv na zuby a dásně. Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Cílem pro všechny 7 dní!

Pouze 50,5% mnoha lidí na světě nit denně, a dobré pro vás, že jste jedním z nich! Bez ohledu na to, jak dobře si zuby čistíte, plaketa stále tvoří mezi zuby a podél dásní. Zubní kartáček štětiny samy o sobě nemohou účinně čistit mezi těmito stísněných prostorách. Dentální nitě odstraňuje až do výše 80% z filmu, který tvrdne plak, který může způsobit zánět dásní (gingivitida), dutiny, a ztrátě zubů. Gratulujeme vám k dobré zdraví ústní dutiny zvyku!

Najdete tipy a triky, stejně jako nejnovější zprávy a výzkum v oblasti orálního zdraví.

ZDROJE

Dental Association, Healthy People 2010