nejčastější dotazy týkající se neplodnosti

Většina odborníků definovat neplodnosti jako že není schopen otěhotnět minimálně po jednom roce snažení. Ženy, které jsou schopny otěhotnět, ale pak opakované potraty jsou také řekl, aby byl neplodný.

Žena musí uvolnění vajíčka z jednoho z jejích vaječníků (ovulaci); Vejce musí jít přes vejcovodu směrem k děloze (dělohy); Mužská spermie se musí spojit s (oplodnit) vajíčko na cestě; Oplodněné vajíčko se musí připojit k vnitřní straně dělohy (implantace).

Těhotenství je výsledkem složitého řetězce událostí. Aby bylo možné otěhotnět

I když někteří lidé si stále myslí, plodnosti jako “problém ženské”, což je v 20% neplodných párů, problém je pouze s mužského partnera. Neplodnost u muže může být jediným důvodem, že pár nemůže otěhotnět, nebo to může jednoduše přidat k obtížím způsobeným neplodnosti u svého partnera; Takže je to velmi důležité, aby lidé nechat vyšetřit na plodnost, stejně jako ženy. Je také důležité, že muži to brzy. Ačkoli někteří lidé mohou chtít odkládat testuje – možná, aby se zabránilo rozpaky – brzy …

Neplodnost může mít za následek problémy, které interferují s kterýmkoliv z těchto kroků.

Asi 12% žen (7,3 milionů) ve Spojených státech ve věku od 15 do 44 měl potíže s otěhotněním nebo nesoucí dítě do termínu v roce 2002, v souladu s Národní centrum pro zdraví statistiky.

Ne, neplodnost není vždy problém ženy. Asi v jedné třetině případů neplodnosti je způsobeno tím, ženě (samice faktory). V další třetiny případů, neplodnost je vzhledem k člověku (mužské faktory). Zbývající případy jsou způsobeny směsí mužských a ženských faktorů, nebo neznámými faktory.

Neplodnost u mužů je nejčastěji způsobena

Někdy se člověk narodí s problémy, které ovlivňují jeho sperma. Jindy problémy začít v pozdějším věku z důvodu nemoci nebo úrazu. Například cystická fibróza je často příčinou neplodnosti u mužů.

Počet a kvalita spermií u mužů může být ovlivněno jeho celkový zdravotní stav a životní styl. Některé věci, které mohou snížit počet spermií a / nebo kvality zahrnují