ménierova nemoc

Co je ménierova nemoc?

Co způsobuje příznaky Menierova nemoc?

Proč lidé ménierova nemoc?

Jak se lékař diagnostikovat ménierova nemoc?

Jak se ménierova nemoc léčit?

Jaký je výhled pro někoho s ménierova nemoc?

Jaký výzkum o ménierova nemoc se děje?

Kde mohu najít další informace o Ménière chorobou?

Ménierova nemoc je porucha vnitřního ucha, která způsobuje závažné závratě (vertigo), zvonění v uších (tinnitus), ztráta sluchu, a pocit plnosti nebo dopravní zácpy v uchu. Ménierova nemoc obvykle postihuje pouze jedno ucho.

Útoky závratě se mohou objevit náhle nebo po krátké době hučení v uších nebo tlumené slyšení. Někteří lidé budou mít jednotlivé záchvaty závratě oddělené dlouhou dobu. Jiní mohou zažít mnoho útoků blíže k sobě po dobu několika dní. Někteří lidé s ménierova nemoc mají vertigo tak extrémní, že ztratí rovnováhu a pád. Tyto epizody jsou nazývány “pokles zaútočí.”

Ménierova nemoc může vyvinout v jakémkoli věku, ale to je více pravděpodobné, že se stane dospělým mezi 40 a 60 let. Národní institut na hluchotě a jiných komunikačních poruch (NIDCD) odhaduje, že zhruba 615 tisíc jedinců ve Spojených státech jsou v současné době diagnostikován s ménierova nemoc a že 45.500 případů každý rok nově diagnostikovaných.

Příznaky Menierovy choroby jsou způsobeny nahromaděním tekutiny v oddílech vnitřního ucha, která se nazývá labyrint. Labyrint obsahuje orgánů bilanci (dále jen polokruhové kanály a otolithic orgány) a sluchu (kochleu). Skládá se ze dvou částí: kostní labyrint a membranózní labyrint. Membranózní labyrint je naplněn tekutinou s názvem endolymph, že v rovnováze orgánů, stimuluje receptory jako tělo pohybuje. Receptory pak vysílají signály do mozku o poloze těla a pohybu. V hlemýždě, tekutina je stlačena v reakci na zvuk vibrací, který stimuluje smyslové buňky, které vysílají signály do mozku.

V ménierova nemoc, endolymfě nahromadění v labyrintu se střetává s normálním vyvážením a sluchových signálů mezi vnitřním uchu a mozek. Tento abnormalita způsobuje závrať a další příznaky Menierova nemoc.

Mnoho teorie existují o tom, co se stane, že způsobí ménierova nemoc, ale žádné definitivní odpovědi jsou k dispozici. Někteří vědci si myslí, že je Menierova nemoc je výsledkem zúžení cév podobných těm, které způsobují migrény. Jiní si myslí, ménierova nemoc by mohla být důsledkem virových infekcí, alergií nebo autoimunitní reakce. Vzhledem k tomu, zdá ménierova nemoc k běhu v rodinách, mohlo by to být také důsledkem genetických variací, které způsobují abnormality v objemu nebo regulaci endolymfě tekutiny.

Ménierova nemoc je nejčastěji diagnostikována a léčena pomocí otolaryngologist (běžně nazývané ucha, nosu a krku lékaře, nebo ENT). Nicméně, neexistuje žádná definitivní zkouška nebo jeden symptom, že lékař může použít pro stanovení diagnózy. Diagnostika je založena na vaší zdravotní historii a přítomnost

Někteří lékaři budou provádět test sluchu pro stanovení rozsahu ztráty způsobené ménierova nemoc sluchu. Chcete-li vyloučit jiné nemoci, lékař také mohou žádat pomocí magnetické rezonance (MRI) nebo počítačové tomografie (CT) mozku.

Ménierova nemoc nemá lék zatím, ale Váš lékař může doporučit některé z níže uvedených procedur, které vám pomohou vyrovnat se s tímto stavem.

Vědci odhadují, že šest z 10 lidí buď získat lepší samy o sobě nebo mohou kontrolovat závrať s dietou, léky, nebo zařízení. Avšak malá skupina lidí s ménierova nemoc dostane úlevu pouze tím, že podstoupí operaci.

Pohledy do biologických mechanismů vnitřního ucha, které způsobují ménierova nemoc povede vědce, jak vyvinout preventivní strategie a účinnější léčby. IS podporovat vědecký výzkum po celé zemi, která je

udržuje adresář organizací, které mohou odpovídat na otázky a poskytovat tištěné nebo elektronické informace o Menièrovou. Naleznete seznam organizací, na www.nidcdernment / adresáře.

Pomocí následujících klíčových slov, které vám pomohou hledat pro organizace, které schopen odpovídat na otázky a poskytovat tištěné či elektronické informace o ménierova nemoc

Pro více informací, dodatečné adresy a telefonní čísla nebo tištěný seznam organizací, kontaktní

Informace Clearinghouse; 1 Sdělení Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Bezplatně Voice: (800) 241-1044, Bezplatná TTY: (800) 241-1055, Fax: (301) 770-8977, E-mail : nidcdinfo @ nidcdernment

 10-3404; 07. 2010

Pro více informací se obraťte na informační Clearinghouse.