mali Mezinárodní centrum pro vynikající výsledky v oblasti výzkumu

Zobrazení ilustraci o životním cyklu parazita malárie.

Malárie zůstává jednou z nejzávažnějších infekčních chorob, které postihují Afriku. theernment podporované programy na Mali International Center for Excellence v oblasti výzkumu (Icer) v Bamaku, Mali, se zaměřují na všechny aspekty problému malárie, ze studií o chování a genetiky malárii přenášejí komáři k návrhu onemocnění kontrolních strategií jako je používání moskytiér ošetřených insekticidy.

Mali ICER je viděn mnoho jako model pro výzkumnými centry v rozvojových zemích. To poskytuje robustní možnosti vzdělávání infekčních chorob a tropické medicíny pomáhat tvořit novou generaci malijské vědců rozhodující pro úspěch a udržitelnost programu.

Theernment Laboratoř malárii a Vector výzkum (LMVR) provádí studie v Mali Icer zaměřila na dvou základních oblastech

Vědci z Mali Icer také spolupracoval s vědci z Laboratoře theernment Malaria imunologie a vakcinologie (LMIV) rozvíjet místa pro klinické studie s LMIV vyvinuté “stage krev” vakcínu proti malárii. Výzkumníci testují experimentální vakcínu, aby zjistil, jestli to snižuje epizody malárie parazitemie (parazity v krvi) u dětí vystavených této nemoci.

LMVR zavedla výzkumný program v Mali Icer na leishmanióza, parazitární infekce přenášené písku běhu. V Mali, toto onemocnění je nedostatečně dokumentována, ale studium na Mali Icer ukázaly, že kožní leishmanióza (forma onemocnění, které postihuje kůži), může být rozšířená, ačkoli obvykle diagnostikováno. V důsledku toho, Mali by mohl být budoucí místo hodnocení pro leishmaniózy vakcín vyvíjen ve LMVR.

Kromě theernment podporu laboratořích Mali Icer získat finanční prostředky od několika dalších mezinárodních a amerických agentur, organizací a vysokých škol.