Lipofen

Terapeutické třída: antihyperlipidemickým

Používá pro Lipofen

Chemická třída: kyseliny fibrové

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Kromě jeho důležité účinky při léčbě váš zdravotní problém, tento typ léku může mít některé škodlivé účinky. Výsledky rozsáhlých studiích využívajících jiné prostředky, které jsou podobné fenofibrát naznačují, že fenofibrát může zvýšit riziko pacienta rakoviny, pankreatitida (zánět slinivky břišní), žlučové kameny a problémy od operaci žlučníku. Studie s fenofibrátem u krys zjištěno zvýšené riziko jater a pankreatu, kdy byly dávky až 6 násobku dávky pro člověka vzhledem k tomu, po dlouhou dobu. Ujistěte se, že jste to neprojednala se svým lékařem před užitím tohoto léku.

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku na účinky fenofibrátu v dětské populaci. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost fenofibrátu u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že máte problémy s ledvinami související s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících fenofibrát.

Před použitím Lipofen

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Tato část obsahuje informace o správném použití celé řady produktů, které obsahují fenofibrát. Nemusí to být specifické pro Lipofen. Přečtěte si prosím opatrně.

Použijte tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Nepoužívejte více o tom, nepoužívají to častěji, nebo nepoužívejte jej po delší dobu, než lékař nařídil.

Kromě tohoto léku, lékař může změnit svůj jídelníček, aby ten, který má nízký obsah tuku, cukru a cholesterolu v krvi. Pečlivě sledovat svého lékaře pořadí o jakékoliv speciální diety.

Tento lék se obvykle užívá jednou denně. Vezměte si lék ve stejnou dobu každý den k udržení účinku léku je.

Fenoglide®, Lipofen®, Lofibra ™ a Tricor® by měly být užívány s jídlem. Antara® a Triglide® lze užívat s jídlem nebo bez jídla.

Polykat Antara® kapsle, Tricor® tablety nebo Triglide® celou tabletu. Neotvírejte, rozdrtit, rozbít, žvýkat nebo rozpustit je. Neužívejte štípané nebo zlomené Triglide® tablet.

Pokud používáte také cholestyramin, kolesevelam nebo colestipol, je třeba vzít Triglide® alespoň 1 hodinu před jídlem nebo 4-6 hodiny po užití těchto léků.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Správné použití fenofibrátu

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Udržujte Triglide® tablety v původním obalu. Chránit před teplem, světlem a vlhkostí.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěvách. To umožní, aby váš lékař zjistit, zda je lék správně pracuje na snížení hladiny cholesterolu a triglyceridů (tuků) a rozhodnout, zda byste měli pokračovat vzít. rozbor krve a moči může být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte nevysvětlitelnou bolest svalů, citlivost nebo slabost, zvláště pokud máte neobvyklou únavu nebo horečku. Může se jednat o příznaky vážného problému svalu volal myopatii.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte tmavá moč, průjem, horečka, svalové křeče nebo křeče, bolesti svalů nebo ztuhlost, nebo se cítí velmi unavený nebo slabé. Může se jednat o příznaky vážného problému svalu zvaného rhabdomyolysis, což může způsobit problémy s ledvinami.

Pankreatitida může dojít během používání tohoto léku. Informujte svého lékaře ihned, pokud máte bolesti náhlá a závažná břicha, zimnice, zácpa, nevolnost, zvracení, horečka, nebo závratě.

Tento lék může zvýšit riziko vzniku žlučových kamenů. Poraďte se se svým lékařem hned, pokud máte silnou bolest břicha s nevolností a zvracením.

Bezpečnostní opatření při používání Lipofen

Závažné kožní reakce mohou nastat s tímto lékem. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte některý z následujících příznaků při užívání tohoto léku: puchýřů, peeling, nebo volná kůže, zimnice, průjem, svědění, bolest kloubů nebo svalů, vyrážka, červená kožní léze, často s fialovým centra, boláky, vředy, nebo bílé skvrny v ústech nebo na rty, nebo neobvyklá únava nebo slabost.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte příznaky horečka, zimnice, nebo bolest v krku. Může se jednat o příznaky infekce v důsledku nízkých počtem bílých krvinek, které mohou být způsobeny tímto přípravkem.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Lipofen Nežádoucí účinky

Lipofen (fenofibrát)

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

Hypertriglyceridémie fenofibrát, rybí tuk, Tricor, Lovaza, omega-3 polynenasycené mastné kyseliny

Hyperlipoproteinémie atorvastatin, simvastatin, Crestor, Lipitor, pravastatin, fenofibrát

Hyperlipoproteinemie typ IIa, zvýšená hladina LDL atorvastatin, simvastatin, Crestor, Lipitor, pravastatin, fenofibrát

Hyperlipoproteinemie Type IV, Elevated VLDL atorvastatin, simvastatin, Crestor, Lipitor, pravastatin, fenofibrát