kyselina listová (kyselina listová): použití, dávkování, účinky, potravinové zdroje, a další

Kyselina listová je vitamin B, který je důležitý pro růst a metabolismus buněk. Studie ukazují, že mnoho lidí v USA nemá dostatek kyselinu listovou.

doplňků s kyselinou listovou jsou standardem pro těhotné ženy a ženy, které plánují otěhotnět. Kyselina listová snižuje riziko vrozených vad v mozku dítěte a páteře – rozštěp páteře a anencefalie – o 50% až 70%. Kyselina listová může také snížit riziko preeklampsie a předčasného porodu. Mnozí lékaři doporučují, aby každá žena v plodném věku brát ani multivitamin nebo doplnění kyseliny listové. Kyselina listová může chránit před vrozených vad, které se mohou tvořit dříve, než žena ví, že je těhotná.

Kyselina listová se používá k léčbě nedostatky, které mohou způsobit určité typy anémie a dalších problémů. Kyseliny listové nedostatky jsou častější u lidí, kteří mají problémy s trávením, onemocněním ledvin nebo jater, nebo kteří zneužívají alkohol. Pokud jsou používány k léčení nedostatků, měla by být použita kyselina listová spolu s vitaminem B12. Kromě léčení anémie, pracují společně na podporu neurologické zdraví. Kyselina listová je také použít ke snížení toxicity methotrexátu drog u psoriázy a revmatoidní artritidy u pacientů.

doplňky kyseliny listové byly studovány jako ošetření pro mnoho dalších podmínek. Tak daleko, výsledky těchto studií byly neprůkazné.

Používám kupón; I koupit značková prodejna; I nakupovat v diskontních prodejen; Neberu vitamíny nebo doplňky stravy

Doporučený denní příjem (RDA) obsahuje kyselinu listovou dostanete jak z jídla, které jíte a veškerých doplňků, které užíváte.