krmivo pro vaší krvi?

Craig H. Kliger, MD

24.července 2000 – Při Michelle Murdock a její manžel sednout na večeři spolu, nikdy jíst stejné jídlo. Zatímco ona nejí maso, její manžel jí to často. Miluje arašídové Butte; ho vyhýbá. Ona se vyhýbá mléčných výrobků, zatímco on spotřebovává veškeré mléko a sýr chce. Proč jejich nabídky se mění tak široce? Není to proto, že mají jiný vkus – spíše, mají různé krevní skupiny. (Její je typ, jeho je typ B.)

Tyto Murdocks následovat “jíst správné pro váš typ” dietu, která podněcuje lidi, aby konzumovat některé potraviny a vyhýbat se ostatním na základě jejich stavu A, B, AB, nebo O. Michelle, 29, byl na dietě téměř dva roky a stále nadšeně. “Ztratil jsem asi 35 liber první rok jsem byl na něm,” říká. “” Od té doby jsem udržuje zdravou váhu. “Říká, že má energii teenager.

Kdo by si myslel, strava by byl založen na krevní skupinu? Tato teorie je kreativního myšlení Peter J. D’Adamo, ND, je přírodně lékař v Stamford, Conn., Který nabízený program ve své knize z roku 1996, Jezte Právo pro váš typ, který dal stravě jeho jméno. Jíst tímto způsobem mohou nejen udržet si zdravý a pomůže zhubnout, D’Adamo říká, ale ne jíst Tímto způsobem můžete ublížit, snad vám nastavení pro zažívací potíže či vážných onemocnění, včetně rakoviny. Ne každý souhlasí s D’Adamo – strava je ostře kritizována většinou hlavního proudu na výživu a lékaři pro nedostatek zveřejnil důkazy o tom, že funguje.

Ale kritika není dostačující, aby odradily tolik jako dva milióny lidí, kteří sledují stravy (tento údaj pochází z D’Adamo a je založen na návštěvníky svých webových stránek a své soukromé praxi). Tyto krevní typ stravy fanoušci nezmiňují pocit, zbaveni z důvodu omezení potravin, ale místo toho mluví o tom, jak dobře se cítí. Mnozí, jako Murdocks, objetí dietu jako nový životní styl.

Jedním z důvodů nadšení těchto dietu “je to, že není počítání kalorií a tuku gramů. Místo toho, strava zdůrazňuje jíst některé potraviny, v jakémkoliv množství byste chtěli. Například Type O to se doporučuje jíst maso, ale žádná zrna. Typ A by mělo být vegetariány. Typ B se může jíst nejvíce pestrou stravu, včetně masa a mléčných výrobků. A typ AB by měl jíst nějaké maso, ale propouštět nasolených nebo uzených mas.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …