konopí řepík: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Alpenkraut, Cañamazo, Cáñamo acuático, Cannabine, Chanvre d’Eau, Chanvrin, Donnerkraut, Dostenkraut, Drachenkraut, holandský řepík, holandský Eupatoire Komuna, Eupatoire des Arabes, Eupatoire d’Avicenne, Eupatoire Chanvrine, Eupatoire à Feuilles de ..; Viz Všechny názvy Alpenkraut, Cañamazo, Cáñamo acuático, Cannabine, Chanvre d’Eau Chanvrin, Donnerkraut, Dostenkraut, Drachenkraut, holandská řepík, holandská Eupatoire komunu, Eupatoire des Árabes, Eupatoire d’Avicenne, Eupatoire Chanvrine, Eupatoire à Feuilles de Chanvre, Eupatorio, Eupatorium cannabinum, Gemeiner Wasswedost, Herbe de Sainte CunÃgonde, Hirshklee, Holy Rope, Kunigundendraut, Leberkraut, Origan des Marais, třezalka Herb Sweet Mandulin, voňavé trojlístku, Thoroughwort, Wasshanf, Waterhemp, voda sentimentální; Anonymní

Konopí řepík je bylina. Kvetoucí části rostliny se používají k výrobě léku; Navzdory vážným bezpečnostním obavám, konopný řepík se používá pro jater a žlučníku onemocnění, nachlazení a horečce; Někteří lidé použijí konopí řepíku přímo na kůži na rány a kožní infekce.

Není k dispozici dostatek informací, aby věděli, jak konopí řepík funguje.

Nedostatečná Evidence fo; jaterní poruchy; Poruchy žlučníku; nachlazení; Horečka; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost konopí, řepíku pro tyto účely.

Je tu hodně obav o použití konopí řepíku jako lék, protože obsahuje chemické látky zvané hepatotoxické pyrrolizidinu alkaloidy (PAS), které mohou blokovat průtok krve v žilách a způsobit poškození jater. Hepatotoxický PA by také způsobovat rakovinu a vrozené vady. Konopí řepíku přípravky, které nejsou certifikovány a označeny “hepatotoxický PA-free” jsou považovány za nebezpečné; Je to také nebezpečné aplikovat konopný Řepík na porušenou kůži. Nebezpečné chemické látky v konopí řepíku lze rychle vstřebává přes porušenou kůži a může vést k nebezpečnému těla celé toxicity. Vyhýbat usňové výrobky, které nejsou certifikovány a označeny jako “hepatotoxický PA bez €.; Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli je to bezpečné použít konopí Řepík na neporušenou kůži. To je nejlepší se vyhnout používání; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Je to nebezpečné používat konopí, řepíku přípravky, které by mohly obsahovat hepatotoxická Pas během těhotenství. Tyto produkty by mohly způsobit vrozené vady a poškození jater; Je to také nebezpečné používat konopí, řepíku přípravky, které by mohly obsahovat hepatotoxická pas, pokud kojíte -feeding. Tyto chemikálie mohou přecházet do mateřského mléka a mohl by poškodit kojence; Není známo, zda jde o výrobky, které jsou certifikované hepatotoxické PA-zdarma jsou bezpečné pro použití v těhotenství nebo během kojení. Pobyt v bezpečné straně a vyhnout se používání jakýkoli přípravek konopí řepík, pokud jste těhotná nebo kojíte; Alergie na ambrózie a příbuzné rostliny: Konopí řepík může vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou alergičtí na rostliny čeledi Asteraceae / Compositae. Členové této rodiny patří ambrózie, chryzantémy, měsíčky, sedmikrásky, a mnoho dalších. Pokud trpíte alergiemi, ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím konopí, řepíku; Onemocnění jater: Existuje obava, že hepatotoxické PA konopím řepíku by mohl dělat jaterní onemocnění zhoršit.

Konopí řepíku lékařského se člení v játrech. Některé chemické látky, které vznikají, když játra porouchá konopí Řepík mohou být škodlivé. Léky, které způsobují, že játra rozebrat konopí Řepík by mohl zvýšit toxické účinky chemických látek obsažených v konopí řepíku; Některé z těchto léků jsou karbamazepin (Tegretol), fenobarbital, fenytoin (Dilantin), rifampin, rifabutin (Mycobutin) a další.

Příslušná dávka konopí řepíku závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro konopí řepíku. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Chojkier M. jaterní sinusoidální obstrukční syndrom-: toxicita pyrrolizidinu alkaloidů. J Hepatol 200; 39: 437-46.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. FDA doporučuje doplněk stravy Výrobci odebrat kostivalu výrobky z trhu. 6. července 2001. Dostupné na: http://www.cfsan.fda.gov/~dms/dspltr06.html.

Klepser TB, Klepser ME. Nebezpečné a potenciálně bezpečné bylinné terapie. Am J Health Syst Pharm 199; 56: 125-38.

Roeder E. Léčivé rostliny v Evropě, které obsahují pyrrolizidinu alkaloidy. Pharmazie 199; 50: 83-98.

Wang YP, Yan J, Fu PP, Chou MW. Lidské jaterní mikrozomální snížení o pyrrolizidinu alkaloidů N-oxidů, za vzniku odpovídajícího karcinogenní nadřazené alkaloid. Toxicol Lett 200; 155: 411-20.

WHO pracovní skupiny. Pyrrolizidinu alkaloidy. Environmental Health Criteria, 80. WHO: Ženeva, 1988.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese