kondylomata: vaginální bradavice a penilní bradavice příčiny

Genitálních bradavic; (Condylomata acuminata) jsou způsobeny lidským papilomavirem (HPV), jedna z nejčastějších sexuálně přenosných infekcí, která postihuje alespoň 20 milionů mnoho lidí na celém světě. Až 5,5 milionu lidí smlouva HPV každý rok. Ve většině případů, bude tělo vyčistit nákazu na jeho vlastní.

Zjistit více o genitální bradavice

Základy

příznaky

Diagnostika a léčba

Genitální bradavice jsou nakažlivé a jsou přenášeny pohlavním stykem s infikovaným partnerem. Přibližně dvě třetiny lidí, kteří jsou intimní s nakaženým partnerem dostane genitálních bradavic do tří měsíců od kontaktu.

Genitální HPV je hlavní příčinou rakoviny děložního čípku. Existuje několik genitální HPV typy, které jsou považovány za “vysoké riziko”, protože mohou způsobit rakovinu děložního čípku. Dva nejrozšířenější z těchto virů jsou HPV16 a HPV 18. Existuje několik dalších typů, které jsou považovány za “přechodný riziko” pro rakovinu děložního hrdla. Typy, které mohou způsobit viditelné genitální bradavice jsou “nízké riziko”. Pravidelné Pap testování je nutné zajistit, aby změny v děložního čípku spojené s HPV ne ke vzniku karcinomu děložního čípku. Očkování proti HPV nenahrazuje potřebu pravidelného testování Pap a “bezpečného sexu.

Cervikálního screeningu a dalších nezbytných Testy pro ženy

ZDROJE

FDA Tisková zpráva: “FDA schválila novou indikaci pro Gardasil, aby se zabránilo genitálních bradavic u mužů a chlapců.”

Národní institut pro alergie a infekční choroby “. Lidskému papilomaviru (HPV) a genitální bradavice”

CDC: “genitální bradavice.”