Jak mohu snížit svůj krevní tlak “

Caroline Lashley, z Londýna, nevěděla, že má vysoký krevní tlak, dokud to bylo objeveno při rutinní kontrole stavu. Vysvětluje, jak se sklonila krevní tlak prostřednictvím zdravých životních změn.

Vaše volby může být rozdíl. Mám v úmyslu zůstat naživu tak dlouho, jak je to možné, tak udělám cokoliv, abych tu zůstal ‘

Když mi sestra řekla, měla jsem vysoký krevní tlak, to byl šok. Cítil jsem zdravý, a byl s check-up pro mou astmatu a hmotnosti. Věděl jsem, že nadváhu (Mohl jsem porazil Franka Bruna, když byl ještě boxu), ale proto, že jsem 5 stop 9in vysoký, jsem se nezdálo příliš velký. Nikdy jsem kouřil a jen pít občas.

Nemohu si vzpomenout, co přesně moje krevní tlak byl ten den, ale to bylo extrémně vysoká. Nižší počet byl téměř v trojitých číslic, i když by to mělo být kolem 80.

tlakové rizika vysoký krevní

Věděl jsem, že vysoký krevní tlak na obou stranách mé rodiny. Moje tety, strýcové a bratranci ho mít, a byl jsem si vědom, že budu muset užívat tablety, jestliže to dostalo příliš vysoká.

Jakmile začnete užívat tablety, je třeba je brát po zbytek svého života, a nechtěl jsem to. Také jsem věděl, že vysoký krevní tlak zvyšuje riziko mozkové mrtvice.

Byl jsem odhodlán ke snížení tlaku se tím, že je zdravější. Pokud máte vysoký krevní tlak, neznáte svůj limit, dokud nebudete mít mrtvici, takže musíš přijmout opatření co nejdříve.

Byl jsem překvapen, že je sůl věci, jako cornflakes a chleba ”

Sestra mi doporučuje jíst střídmě, jíst méně soli a získat více výkonu. Začal jsem číst údaje na potravinách za obsah soli, ale byla to výzva.

Byl jsem tak zvyklí jíst určité druhy potravin, jako je čokoláda nebo nedělní pečeni, ale najednou jsem byl neustále přemýšlet o tom, kolik gramů soli moje jídlo obsahovalo a jak to bude mít vliv na mé zdraví.

Kácení na sůl

Byl jsem překvapen, že je sůl ve věcech, jako jsou kukuřičné lupínky a chleba. Přemýšlela jsem, co jsem mohl jíst kromě ovoce! Naštěstí mám rád jíst ovoce.

Kácení na sůl doma nebylo těžké, zvláště pokud jste kreativní s kořením a kořením. Nikdy jsem neměl sůl na stole, protože v Karibiku vaření jsme se obvykle používají sůl v marinádě nebo k ochucení masa.

Musel jsem se vařit více kreativně, takže jsem nemusel spoléhat na sůl. Miluju vařit a dělat všechny své jídlo od nuly. Tímto způsobem, víte, které jsou používány přísady a jejich množství.

Asi tři měsíce po mém diagnózy jsem se zapojil do programu pro regulaci váhy, které jsem na dobu 15 měsíců. Na můj nejtěžší, byl jsem kolem 117kg (258lbs), a já jsem ztratil kolem 8kg. To není tolik, jak bych chtěl, ale já se tam dostat.

léčbě vysokého krevního tlaku, komplikace vysokého krevního tlaku, prevenci vysokého krevního tlaku,

Pro cvičení, chodím každý den. Vše, co potřebujete, je pár pohodlných bot. Dal jsem na mé sluchátka, vždy ujistěte se mohu slyšet, co se děje kolem mě být v bezpečí.

Domácí kuchyně

Vedu snídaně klub pro školáky, a jdu jednu míli do práce, pak míli a půl do obchodů a místní knihovny.

Můj krevní tlak je kontrolován každý měsíc. Před dvěma měsíci to bylo 138/80, ale minule jsem ho zkontrolovat vzrostl na 160/90. Jsem jedl několik uzeniny a vajec muffiny, takže musím jim zcela vyhnout.

Sestra také měří mého pasu, protože pokud ženský pas je více než 31,5 palce (80 cm), že je více pravděpodobné, že dostat cukrovku. Nemám cukrovku, ale nadváha zvyšuje riziko.

Ve vašich polovině 40. let je to těžké změnit své stravovací návyky, ale je to možné. Vaše volby mohou opravdu něco změnit. Mám v úmyslu zůstat naživu tak dlouho, jak je to možné, takže budu dělat cokoliv.

Přečtěte si více o

14/07 /

14/07 /

Chůze každý den

služby

Umístění

Průvodce po chůzi s cílem zlepšit zdraví a kondici, včetně tipů, jak začít a dělat legraci chůzi

Miliony lidí již měli svůj volný “midlife MOT”. Zjistěte, proč se tento zdravotní check-up je tak důležité

Jane Hudson byl šokován, když zjistil, že měla vysoký krevní tlak během jejího Health Check

Dobře jíst na rozpočet

Podmínky, které jsou častější u afrických a Afriky, Karibiku lidí, a jak snížit riziko

Použijte náš zdravý kalkulačku hmotnosti snadno měřit BMI (body mass index) vy nebo vaše dítě

Zdravá strava obsahuje jídla z pěti hlavních skupin potravin, aby nám energii a živiny, které potřebujeme

Služby ve vašem okolí

Chůze pro zdraví

Váš Health Check

“Moje krevní tlak byl příliš vysoký ‘

černá zdraví

vysoký tlak

Zkontrolujte svůj BMI

Zdravé stravování