Jak jsem přestal kouřit vstoupením do skupiny “

Justine Speller, zahradník z Londýna, přestat cigarety za pomoci kouření skupiny Stop. Pořád záznam týden po týdnu, jak ji dosáhnout.

Nechtěl jsem kouřit během dne nebo doma, ale po sklence vína jsem se mohl dostat přes celé balení. Jak jsem každý druhý večer pít, občas jsem kouřil 60 cigaret týdně. Moje pleť vypadala nudný a já se začal dostávat drobné vrásky kolo úst. Věděl jsem, že to bylo vážně poškozuje své zdraví.

Jsem se rozhodl připojit k kouření skupinu Stop. Moje první zasedání trvala 90 minut. Druhý šest bylo hodinu každý.

Angela náš koordinátor, byl velmi přátelský. Řekla nám, jak program funguje, pomůcky k dispozici, například náplasti a žvýkačky, a “Den ukončení kouření”, která by byla na třetím zasedání. Byli jsme povzbuzováni neměnit své kuřácké návyky do té doby. Hlavní myšlenkou bylo, že bychom všichni dají dohromady, takže jsme mohli podporovat a povzbuzovat se navzájem.

Můj kouření diary: jeden týden

Angela skupina je přestat kouřit koordinátor, říká: “. Skupiny jsou skvělé pro lidi, kteří se nechtějí vzdát se sám Když jedna osoba má odstoupení nežádoucí účinek, bude někdo jiný bude prochází stejnou věc Občas některé z nich. zdravá konkurence pokračuje, což nutí lidi přemýšlet dvakrát o nájmu sebe i ostatní ve skupině dolů s kouřem po ukončení kouření. ”

Ve druhém týdnu jsme byly testovány na oxid uhelnatý, jedovatý plyn v tabákovém kouři, což snižuje kyslíku v krevním řečišti. Můžete se zhluboka nadechnout a pak vyhodit do zkumavky. Naštěstí jsem neměl cigaretu za čtyři dny, takže počet můj byla velmi nízká.

Angela říká: “Je děsivé 4,000 chemikálie v cigaretě, včetně oxidu uhelnatého (CO), který se váže se svými červených krvinek a zabraňuje kyslíku z dělání tak.

To znamená, že budete mít méně kyslíku, cirkulující v systému, což může vést k šedou pletí, studených prstů u rukou a nohou, gangrény a amputace končetiny. Ostatní chemikálie zahrnují aceton (používanou v odlakovačů), pesticidy a formaldehyd.

Od chvíle, kdy jste dal ven svou poslední cigaretu, vaše hladiny těchto látek se začínají vracet k normálu. V 24 až 48 hodin, váš CO čtení bude stejná jako nekuřák, a bude tam zůstat, pokud máte další cigaretu.

Těsně předtím, než opustil den, jsem kouřil více než kdy jindy odhodlán vytěžit maximum z mého svobodu! Všechno, co jsem mohl myslet bylo, že nemohl mít cigaretu se sklenkou vína po stresujícím dni v práci. Musel jsem se táhnout sám k relaci ten večer.

Můj kouření diary: týden dva

Před budovou několik kolega quitters byly nafukování zběsile. V 6.30pm, jsme šli, vyzbrojený námi zvolené náhradní nikotinové terapie (NRT). Jsem se rozhodl pro žvýkačky a náplasti. Angela vysvětlila, jak používat tyto a různé způsoby, jak řídit jakékoliv chutě. Pak už jsme šli všichni.

Prvních pár dny byly těžké. Cítil jsem nervózní, a dokonce chtěl mít cigaretu občas jsem normálně by doba neměla, jako první věc po ránu.

Ale po mém prvním smokefree týden, jsem se cítil úžasně. Ne vina, ne popelník ústa a moje plíce cítil lépe. Líbilo se mi to mě nová a byl rozhodnut udržet ji. Dáseň a záplaty opravdu vzalo většinu mých chutě pryč.

Chutě by měla trvat pouze tři až čtyři minuty. Pokud si myslíte o nich, vydrží déle. Ale pokud děláte něco jiného, ​​chutě zmizí. Vedoucí skupiny nám návrhy, jak to udělat, ale skupina brzy sdílel myšlenky taky.

Angela říká: “Někteří lidé mají vedlejší účinky, jako je podrážděnost nebo poruchy spánku Ty by mohly mít několik příznaků, hodně nebo vůbec žádné, ale za použití NRT, jak je doporučeno, pomůže jim zmírnit Oni jen trvat maximálně čtyři.. týdny. Poté se budete cítit mnohem zdravější a montér. ”

Můj kouření diary: tři týdny

Po čtyřech týdnech, nechal jsem NRT záplaty doma. Ale pak, když jsem byl pryč, ztratil jsem sílu vůle a měl několik cigaret.

Poté, cítil jsem zničený. Zoufale jsem zavolal kamarádovi ze skupiny. Řekla mi, že jsem měl není třeba se obávat a že bych to měl dát za sebou. Opravdu věřím, že podpora ze strany skupiny dělal celý rozdíl pro mě odvykání.

Angela říká: “Mít cigaretu po ukončení aktivuje nikotinové cesty mozkové, takže chcete dosáhnout pro další a další To je důvod, proč byste neměli ani jediný obláček..

“Ale to není konec světa, pokud nemáte. Volání někoho ze skupiny nebo vůdce skupiny. Promluvte si o tom, proč neberou v potaz, a to, co budete dělat jinak příště, že tato situace vzniká.”

Je to už měsíc, co jsem měl tu relapsu. I nyní cítí více pod kontrolou, zdravější, šťastnější a mírně bohatší, a já jsem rád říkat ne k cigaretě.

Každému, kdo chce přestat kouřit, jsem naprosto doporučuji používat podpůrné skupiny (některé z nich nabízejí one-on-one sezení). Je to zdarma, důvěrné a velmi, velmi účinné.

Chcete-li najít svého nejbližšího přestat kouřit kliniky, volejte na linku pomoci přestat kouřit 0300 123 1044, nebo jít do kouřit.

Můj kouření diary: týden čtyři

16/01 /

########

Umístění

Používání přestat kouřit služba je zdarma, přátelský a bude masivně zvýšit své šance na odvykání

Chcete přestat kouřit? Některé malé změny životního stylu by mohlo pomoci odolat pokušení rozsvítit

Pomoc při odvykání, včetně toho, co lékař může udělat, místní služby a náhradní nikotinové terapie

Můj kouření diary: dva měsíce

Jak se kouření vliv na váš vzhled?

Najít přestat kouřit služby ve vašem okolí

přestat kouřit služby

Svépomocné tipy pro odvykání kouření

Přestat kouřit