infarkt myokardu a nestabilní angina pectoris, co zvyšuje riziko

Věci, které zvyšují riziko infarktu jsou věci, které vedou k problému volal ateroskleróza nebo kornatění tepen. Ateroskleróza je výchozím bodem pro srdeční onemocnění, onemocnění periferních tepen, srdeční infarkt a mrtvice.

Vysoký cholesterol; Vysoký krevní tlak; diabetes; Kouření; Rodinný výskyt časné onemocnění srdce. Předčasné choroba srdeční znamená, že máte mužský člen rodiny, který byl diagnostikován před dosažením věku 55 nebo ženského rodinného příslušníka, který byl diagnostikován před dosažením věku 65 let.

Věci, které zvyšují riziko infarktu zahrnují

Váš věk, pohlaví, rasa a mohou také zvýšit riziko. Například, vaše riziko se zvyšuje s věkem.

Ženy mají jedinečné rizikové faktory pro srdeční choroby, včetně hormonální terapie a těhotenství-příbuzné problémy. Tyto věci může zvýšit ženské riziko pro srdeční infarkt nebo cévní mozkovou příhodu.

Viz téma Srdeční onemocnění a mrtvice u žen: snížení rizika pro více informací o riziku, symptomy a prevenci srdečních onemocnění a mrtvice.

Většina nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), které se používají k úlevě od bolesti a horečky, a snižují otoky a záněty, může zvýšit riziko srdečního infarktu. Toto riziko je větší, pokud užíváte NSAIDs při vyšších dávkách nebo po dlouhou dobu. Lidé, kteří jsou starší než 65 let nebo kteří mají stávající srdce, žaludku nebo střevní onemocnění s větší pravděpodobností mít problémy. Být v bezpečí s léky. Přečíst a dodržovat všechny pokyny na etiketě.

Aspirin, na rozdíl od jiných NSAID, bylo prokázáno, že snižuje riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Ale také nese riziko vážné žaludeční a střevní krvácení, stejně jako kožní reakce. Pravidelné užívání jiných NSAID, jako je ibuprofen, aspirin může učinit méně účinná v prevenci srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Informace o tom, jak zabránit srdeční infarkt, naleznete v části prevenci tohoto tématu.