indomethacin (intravenózně) popis a obchodní značky

Indomethacin injekce se používá k léčbě otevřeného ductus arteriosus (PDA) ve předčasně narozených dětí (děti narozené předčasně), který váží mezi 500 a 1750 gramů. PDA je problém srdce, kde cévy, ductus arteriosus, nedokáže po porodu normálně ukončit. Tato céva se používá pouze před narozením, a již není potřeba poté, co se dítě narodí. Indomethacin vstřikování funguje tak, že způsobuje PDA škrtit, a to uzavírá cévu. Tento lék se používá při jiné lékařské ošetření pro PDA selže po 48 hodinách.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly pediatrických specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost indomethacin injekci u předčasně narozených dětí.

Prášek pro přípravu roztoku

Nejsou dostupné informace o vztahu věku na účinky indomethacinu injekci u geriatrických pacientů.

alergie

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Pediatric

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Pokud přijímáte tento přípravek, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Geriatric

Používání tento lék s žádným z následujících léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Těhotenství

Kojení

lékové interakce

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

další interakce

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Jinými zdravotními problémy

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Sestra nebo jiný vyškolený zdravotník podá tento lék na své dítě. Tento lék se podává jehlou umístěnou v jedné z vašeho dítěte žilách.

Indomethacin injekce se může měnit, jak tělo reaguje během infekce. Dětský lékař bude sledovat své dítě na jakékoli známky infekce (např. Horečka, zimnice, nebo jiné neobvyklé chování).

Tento přípravek může mít vliv na působení krevních destiček, které jsou nezbytné pro srážení krve. To může zvýšit pravděpodobnost krvácení pro vaše dítě. Dětský lékař bude sledovat své dítě na neobvyklé krvácení nebo krevní podlitiny, jakékoliv tmavá moč či stolici nebo jiné známky krvácení do své dítě.

Tento lék může snížit objem moči vašeho dítěte. To může zvýšit pravděpodobnost vašeho dítěte mít problémy s ledvinami nebo nízký obsah sodíku v krvi (hyponatrémie). rozbor krve a moči bude potřeba kontrolovat jakékoli známky těchto rizik.

jaterní problémy mohou nastat, když vaše dítě dostávat tento přípravek. Přestat používat tento lék a poraďte se s dětským lékařem ihned, pokud vaše dítě má více než jeden z těchto příznaků: bolesti břicha nebo citlivost, hliněné zbarvená stolice, tmavá moč, snížení chuti k jídlu, horečka, bolest hlavy, svědění, ztráta chuti k jídlu; nevolnost a zvracení, kožní vyrážka, otoky chodidel nebo dolní části nohou, neobvyklou únavu nebo slabost, nebo žluté oči nebo kůže.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.