idarubicin (intravenózně) popis a obchodní značky

injekce idarubicin se používá v kombinaci s jinými léky k léčbě akutní myeloidní leukémie (AML) u dospělých.

Idarubicin patří do skupiny léků známých jako antineoplastika. Zdá se, že v rozporu s růst rakovinných buněk, které jsou nakonec zničeny. Vzhledem k tomu, že růst normálních tělesných buněk může být rovněž ovlivněna idarubicinu, dojde také další efekty. Některé z nich mohou být závažné a musí být hlášeny svého lékaře. Další účinky, jako je vypadávání vlasů, nemusí být vážný, ale může vyvolat obavy. Některé efekty pravděpodobně nenastane po celé měsíce nebo roky poté, co se používá lék.

Před zahájením léčby idarubicinem, měli byste se svým lékařem mluvit o prospěchu jako rizika spojená s užíváním tohoto léku.

Idarubicin je třeba věnovat pouze nebo pod přímým dohledem lékaře.

Tento produkt je k dispozici v následujících lékových formách

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Řešení, prášek pro přípravu roztoku

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

alergie

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku na účinky idarubicinu injekcí v dětské populaci. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Pediatric

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost idarubicinu injekci u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že městnavého srdečního selhání, arytmie, bolest na hrudi nebo srdeční infarkt, které mohou vyžadovat opatrnost u pacientů užívajících tento lék.

Geriatric

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

Těhotenství

Kojení

lékové interakce

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Pokud přijímáte tento přípravek, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

další interakce

Používání tento lék s žádným z následujících léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Jinými zdravotními problémy

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Missed Dávka

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Sestra nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník Vám podá tento lék v nemocnici nebo v léčebném centru rakoviny. Tento lék se podává jehlou umístěnou v jedné z Vašich žil. Tento lék musí být podán pomalu, takže IV trubka bude muset zůstat na místě po dobu 10 až 15 minut každý den po dobu 3 dnů.

Idarubicin je někdy podáván společně s určitými dalšími léky. Pokud dostáváte kombinaci léků, je důležité, že dostanete každý z nich v pravý čas. Pokud se některé z těchto léků ústy užívání, zeptejte se svého lékaře, který vám pomůže naplánovat způsob, jak je vzít ve správnou dobu.

I když se tento lék podán, lékař může chtít, abyste vypít další tekutiny tak, že budete močit častěji. To pomůže zabránit problémům s ledvinami a udržet vaše ledviny fungují dobře.

Idarubicin často způsobuje nevolnost a zvracení. Je však velmi důležité, že budete i nadále k jejímu přijetí, i když se začnete cítit špatně. Požádejte svého lékaře o způsobech, jak zmírňující tyto účinky.

Tento lék je třeba věnovat na stanoveného harmonogramu. Pokud vynecháte dávku, kontaktujte svého lékaře, domácí zdravotní pečovatele, nebo úpravou kliniku pokyny.

Je velmi důležité, aby Váš lékař vám zkontrolovat pečlivě, aby se ujistil, že tento lék funguje správně. rozbor krve a moči může být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Poraďte se se svým lékařem hned, pokud máte bolesti na hrudi nebo nevolnost, rychlý nebo nepravidelný srdeční tep, otoky nohou a dolních končetin, nebo problémové dýchání po obdržení tohoto léku.

Idarubicin může dočasně snížit počet bílých krvinek v krvi, což zvyšuje šance na získání infekce. To může také snížit počet krevních destiček, které jsou nezbytné pro správné srážení krve. Pokud k tomu dojde, existují určitá opatření, která můžete vzít, zvláště když váš krevní obraz je nízká, aby se snížilo riziko infekce nebo krvácení

V případě, idarubicin náhodně prosakuje z žíly, do kterého se vstřikuje, může dojít k poškození některé tkáně a způsobit zjizvení. Informujte svého hned, pokud si všimnete zarudnutí, bolest nebo otok v místě vpichu.

Zatímco se léčíte s idarubicinu, a po ukončení léčby s tím, nemají žádné očkování (očkování) bez souhlasu svého lékaře. Idarubicin může snížit odpor vašeho těla, a tam je šance, že byste mohli dostat infekce imunizace je třeba, aby se zabránilo. Kromě toho další osoby žijící ve vaší domácnosti by neměly užívat perorální vakcína proti obrně, protože tam je šance, že by mohl projít virus dětské obrny na vás. Také se vyhněte osoby, kteří si vzali orální vakcínu proti obrně. Nenechte se blízko k nim, a nezůstávají v jedné místnosti s nimi po velmi dlouhou dobu. Pokud nemůžete brát tyto bezpečnostní opatření, měli byste zvážit nosit ochrannou masku, která kryje nos a ústa.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Po přestat používat tento lék, může se stále vyrábí některé nežádoucí účinky, které vyžadují pozornost. Během této doby, poraďte se s lékařem okamžitě, pokud zpozorujete následující nežádoucí účinky

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.