ibritumomab

Ibritumomabu je bílkovina, která se zaměřuje na bílé krvinky v těle. Je-li připojen k ibritumomab radioaktivní chemikálie, záření je dodáván přímo do nádoru (lymfom).

Ibritumomab se používá v kombinaci s jinými léky k léčbě Non-Hodgkinův lymfom.

Ibritumomab mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto léky příručce.

může dojít k život ohrožující reakce během injekce nebo do 24 hodin později. Dejte vědět svým pečovatelům pokud cítíte jakýkoliv pálení, bolest nebo otoky kolem jehly IV, pokud se ibritumomab injekčně. Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte pocit, svědění, závrať nebo dušnost, nebo pokud máte pocit svírání na hrudi či bolest šíří do čelisti nebo rameni.

Ibritumomabu může snižovat krevní buňky, které pomáhají v boji proti infekcím a pomáhají srážení krve. Může dojít k rozvoji infekce nebo krvácení snadněji.

se mohou objevit závažné a někdy fatální infekce nebo kožní reakce během léčby ibritumomabem, a až 4 měsíce později. Zavolat hned, pokud máte svého lékaře: zarudnutí, vředy nebo změny na kůži, kde byl lék injekčně; nebo pokud jste otok obličeje nebo jazyka, pálení očí, bolest kůže nebo kožní vyrážka, které se šíří a příčin tvorba puchýřů a olupování.

Ty by neměly dostávat tento lék, pokud jste alergičtí na ibritumomabem nebo radioaktivní chemikálie nebo myší proteiny.

Aby se ujistil, ibritumomab, je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

Nemoc jater

nemoc ledvin

jakýkoli typ infekce

plicní nebo dýchací problémy

krvácení nebo krevní srážlivosti problémy

nízký počet krevních destiček

nízký krevní tlak

anamnéze srdeční onemocnění, srdeční infarkt, angina pectoris (bolest na hrudi) nebo nepravidelný tep; nebo

pokud užíváte lék na ředění krve (warfarin, kumarin) nebo jiný lék, aby zabránil vzniku krevních sraženin.

Použití ibritumomab může zvýšit riziko vzniku dalších typů rakoviny, jako je například leukémie. Zeptejte se svého lékaře o konkrétní rizika.

Ibritumomab je vyroben z lidské plazmy (součást krve), které mohou obsahovat viry a další infekční agens. Daroval plazma je testován a zpracována tak, aby se snížilo riziko, že obsahuje infekční agens, ale stále existuje malá možnost, že by mohl přenášet onemocnění. Promluvte si se svým lékařem o možných rizicích a přínosech užívání tohoto léku.

Nepoužívejte ibritumomab, pokud jste těhotná. Mohlo by to poškodit nenarozené dítě. Informujte svého lékaře ihned, pokud otěhotníte během léčby. Používat účinnou antikoncepci, zatímco vy se užívání tohoto léku a po dobu nejméně 12 měsíců po svém konci léčby.

Ibritumomabu může dostat do mateřského mléka a mohou ublížit ošetřovatelství dítě. Měli byste neměla kojit při užívání tohoto léku.

Ibritumomab se používá v kombinaci s rituximabem (Rituxan) a radioaktivní látky. Ibritumomab se vstřikuje do žíly pomocí IV. Obdržíte tuto injekci v nastavení klinice nebo v nemocnici.

Dejte vědět svým pečovatelům pokud cítíte jakýkoliv pálení, bolest nebo otoky kolem jehly IV, pokud se ibritumomab injekčně.

Můžete dostat lék, aby zabránil některé nežádoucí účinky, zatímco vy se dostává ibritumomab. Vezměte všechny léky, které Vám lékař předepsal.

Před pořízením nesteroidní protizánětlivé léčivo (NSAID) pro bolesti, artritida, horečka nebo otok, zeptejte se svého lékaře. To zahrnuje aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproxen (Aleve), celecoxib (Celebrex), diklofenak, indomethacin, meloxikam, a další. Použití NSAID s ibritumomabem může způsobit pohmožděniny nebo snadno krvácet.

Ibritumomabu může snižovat krevní buňky, které pomáhají v boji proti infekcím a pomáhají srážení krve. To může dělat to pro vás jednodušší krvácení ze zranění nebo nemocní od bytí kolem ostatních, kteří jsou nemocní. Vaše krev může být nutné zkoušet častěji.

Zavolejte svého lékaře o pokyny, pokud si ujít schůzku pro injekci ibritumomabem.

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Jed nápovědy na 1-800-222-1222.

Vyhnout se v blízkosti lidé, kteří jsou nemocní nebo mají infekcí. Informujte svého lékaře, najednou, pokud se objeví příznaky infekce.

Neobdrží “živým” vakcíny při použití ibritumomabem, a po dobu nejméně 12 měsíců po svém konci léčby. Vakcína nemusí fungovat i během této doby, a nemusí plně chránit před onemocněním. Živé vakcíny zahrnují spalničky, příušnice, zarděnky (MMR), dětské obrně, rotavirus, tyfus, žluté zimnici, neštovicím (varicella zoster) (pásový opar) a nosní chřipky (influenza) vakcíny.

Tento lék může přecházet do tělních tekutinách (moč, výkaly, zvracíte). Po dobu nejméně 48 hodin poté, co obdrží dávku, vyhnout umožňuje vaše tělní tekutiny přijít do kontaktu s vašima rukama nebo jinými povrchy. Pečovatelé by měli nosit gumové rukavice při čištění tělních tekutin pacientovy, manipulace kontaminovaný odpad nebo prádlo nebo měnit plenky. Před a po sejmutí rukavic umýt ruce. Wash znečištěné oblečení a prádlo odděleně od ostatního prádla.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

může dojít k život ohrožující reakce během injekce nebo do 24 hodin později. Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte pocit, svědění, závrať nebo dušnost, nebo pokud máte pocit svírání na hrudi či bolest šíří do čelisti nebo rameni. Tyto reakce se mohou vyskytnout během injekce nebo do 24 hodin později.

Zavolejte lékaře najednou, pokud máte

bolest, pálení, zarudnutí nebo kožní změny, kdy byl lék injekčně

horečka, bolestivé vředy v ústech, bolest při polykání, kožní vředy, nachlazení nebo chřipka příznaky, kašel, potíže s dýcháním

snadná tvorba modřin, neobvyklé krvácení (nos, ústa, vagina, nebo konečníku), fialové nebo červené drobné tečky pod kůží

čelisti bolest nebo znecitlivění, červené nebo oteklé dásně, problémy se zuby, problémy jídle nebo polykání, chrapot

pomalé hojení ran, kožní vředy; nebo

závažná kožní reakce – horečka, bolest v krku, otok obličeje nebo jazyka, pálení očí, bolest kůže, po němž následuje červené nebo fialové kožní vyrážka, že pomazánky (zejména v obličeji nebo horní části těla) a způsobující puchýře a olupování.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat

nevolnost, bolest břicha, průjem

horečka, kašel

ucpaný nos, bolest v krku, bolest sinus; nebo

pocit slabosti nebo únavy.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a jiní mohou nastat. Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088.

Obvyklá dávka pro dospělé pro Non-Hodgkinův lymfom

Den 7, 8, 9 nebo po počátečním rituximabu infuzi; -Within 4 hodiny rituximabu, spravovat Y-90 ibritumomab 0,4 mCi / kg (14,8 MBq / kg) skutečné tělesné hmotnosti intravenózně po dobu 10 minut u pacientů s normální počet krevních destiček (počet destiček vyšší než 150,000 / mm3) .; Maximální dávka: 32 mCi (1184 MBq) Y-90 ibritumomab dávka bez ohledu na skutečné tělesné hmotnosti .; Komentáře; -Do Neléčí při počtu destiček nižší než 100,000 / mm3; -Initiate Na režim po zotavení počtu krevních destiček na nejméně 150 tisíc / mm3 nejméně 6 týdnů, ale ne více než 12 týdnů po poslední dávce chemoterapie první linie

Jiné léky mohou interagovat s ibritumomabem, včetně lékařský předpis a Over-the-counter léky, vitamíny a bylinné produkty. Řekni každé ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které používáte nyní i všechny léky spustit nebo zastavit používání.

 Cerner Multum, Inc Verze: 4,05. Datum revize: 2015-10-21, 10:21:40.