ibandronát intravenózní

Používá pro ibandronátem

Terapeutické třída: Vápník Regulator

Chemická třída: Bisfosfonáty

ibandronát má být podáván pouze nebo pod přímým dohledem lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. U ibandronátu, doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na ibandronát nebo jiné léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům ibandronátu injekcí v dětské populaci. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost ibandronátu injekci u starších lidí.

Před použitím ibandronátu

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Řekněte lékaře nebo zdravotní sestru, pokud užíváte jakýkoli jiný předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) lék.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití ibandronát s některou z následujících může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často používáte ibandronát, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na použití ibandronátu. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Sestra nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník vám dá ibandronát v nemocnici. ibandronát je dána jehlou umístěnou v jedné z Vašich žil.

ibandronát se obvykle podává jednou za 3 měsíce. Pokud jste vynechal dávku, kontaktujte svého lékaře, aby se další schůzku co nejdříve.

Je důležité, že budete jíst vyváženou stravu s dostatečným množstvím vápníku a vitaminu D (nachází se v mléce a dalších mléčných výrobků). Doporučuje se, aby se zobrazí vápník a vitamin D při příjmu ibandronát.

Lékař vám dá několik dávek ibandronátem, dokud se váš stav zlepší, a pak vás přepne do ústní lék, který pracuje stejným způsobem. Máte-li jakékoli obavy o to, poraďte se s lékařem.

ibandronát je dodáván s léky Guide a informační leták pro pacienta. Čtěte a pečlivě dodržujte pokyny. Zeptejte se svého lékaře, pokud máte nějaké otázky.

Je důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil ibandronát pracuje správně. rozbor krve a moči může být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

ibandronát může způsobit vážné typ alergické reakce s názvem anafylaxe. Anafylaktická reakce mohou být život ohrožující a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte vyrážku, svědění, potíže s dýcháním, potíže s polykáním, nebo jakékoliv otoky rukou, obličeje nebo úst poté, co dostanete injekci.

ibandronát by mohlo snížit množství vápníku v krvi. Zavolejte svého lékaře ihned, pokud se u Vás objeví nějaké příznaky nízké hladiny kalcia, jako je například svalové křeče nebo záškuby, nebo necitlivost či brnění v prstech, prsty nebo rty.

Je důležité, abyste informovali všechny vaše poskytovatele zdravotní péče, kterou dostávají injekci ibandronátem. Pokud máte stomatologické výkony při použití injekce ibandronát, můžete mít větší šanci na získání vážný problém s čelistí.

Ujistěte se, informujte svého lékaře o jakýchkoli nových zdravotních problémů, především se svými zuby nebo čelisti. Informujte svého lékaře, pokud máte těžké kostí, kloubů nebo bolesti svalů při používání ibandronát.

ibandronát může zvýšit riziko vzniku zlomenin stehenní kosti. To může být častější, pokud jej používáte delší dobu. Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud máte tupá nebo bolavé bolest v stehen, třísel, nebo boky.

ibandronát mohou interagovat s barvivem použité pro kostní skeny.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Správné použití ibandronátem

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

Opatření při použití ibandronátu

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

Prevenci osteoporózy alendronátem, Fosamax, Evista, Actonel, raloxifen, Boniva, Reclast, ibandronát, risedronát, kyselina zoledronová, Microgestin Fe 1/20, Necon 1/35

Osteoporóza hydrochlorothiazid, alendronát, Fosamax, estradiol, uhličitan vápenatý, Prolia, Premarin, Evista, Caltrate, Actonel, raloxifen, Boniva

ibandronát Nežádoucí účinky

ibandronát