hlukem ztráta sluchu

Co je to hlukem ztráta sluchu?

Kdo je ovlivněn byernmentL?

Co causesernmentL?

Jak může dojít k poškození hluk náš sluch?

Jaké jsou účinky a příznaky ofernmentL?

CanernmentL být zabráněno?

Jaký výzkum je dělán onernmentL?

Kde mohu nalézt další informace abouternmentL?

Na této stránce

Každý den zažíváme zvuk v našem prostředí, jako jsou zvuky z televize a rozhlasu, domácích spotřebičů, a dopravy. Za normálních okolností jsou tyto zvuky jsou na bezpečné úrovni, které nepoškozují náš sluch. Ale zvuky mohou být škodlivé, když jsou příliš hlasité, a to i na krátkou dobu, nebo když jsou oba hlasité a dlouhotrvající. Tyto zvuky mohou poškodit citlivé struktury ve vnitřním uchu a způsobují hluk vyvolané nedoslýchavost ernmentL).

governmentL může být okamžité nebo to může trvat dlouhou dobu, aby se nápadný. To může být dočasné nebo trvalé, a to může mít vliv na jedno ucho nebo obě uši. Dokonce i když nelze říci, že jste poškození sluchu, mohli byste mít problémy s sluchu v budoucnu, jako je není schopen pochopit ostatní lidi, když mluví, a to zejména v telefonu nebo v hlučném místnosti. Bez ohledu na to, jak by to mohlo ovlivnit, jedna věc je jistá: hlukem ztráta sluchu je něco, co lze zabránit.

Vystavení škodlivým hlukem se může stát v každém věku. Lidé všech věkových kategorií, včetně dětí, dospívajících, mladých dospělých a starších lidí, může developernmentL. Přibližně 15 procent Američanů ve věku 20 a 69, nebo 26 miliónů mezi Američany, mají ztrátu sluchu, které mohou být způsobené expozicí hluku při práci nebo při volnočasových aktivitách. Celých 16 procent dospívajících (ve věku 12 až 19 let) byly hlášeny určitou ztrátou sluchu, které by byly způsobené hlukem, podle zprávy 2010 na základě průzkumu z theernment ().

governmentL může být způsobena vystavením jednorázové intenzivnímu “Impuls” zvuku, jako je například explozi, nebo kontinuálním vystavení hlasitým zvukům po delší časové období, jako je hluk způsobovaný v obchodě dřevozpracujícím.

Zvukové vlny vstoupit za boltec a cestovat přes úzké chodby zvané zvukovod, který vede k bubínku,. Bubínku vibruje z příchozích zvukových vln a pošle tyto vibrace na třech malých kostí ve středním uchu. Tyto kosti se nazývají kladívka, kovadlinku a třmínek,. Kosti ve středním uchu pár zvukové vibrace ze vzduchu na kapalinu vibrací v hlemýždě vnitřního ucha, který je ve tvaru šneka a naplněné tekutinou. Pružná přepážka probíhá od začátku až do konce hlemýždě, rozdělením na horní a dolní část. Tento oddíl se nazývá bazilární membrána, protože slouží jako základna, nebo přízemí, na kterém klíčové sluchové struktury sedět,. Jakmile vibrace způsobí, že tekutina uvnitř hlemýždě vlnit, putovní vln formy podél bazilární membrány. Vláskové buňky-smyslové buňky sedí na horní části bazilární membráně jízda na vlně;. Jako vlasové buňky pohybovat nahoru a dolů, mikroskopické výstupky vlasy-like (známé jako stereocilia), který okoun v horní části vlasových buněk narazily strukturu překrývající a ohýbat. Ohýbání příčiny pórů, jako jsou kanály, které jsou na špičkách stereocilia, otevřít. Když se to stane, chemikálie spěchat do buňky, vytváří elektrický signál,. Sluchového nervu nese tento elektrický signál do mozku, který jej promítá do zvukem, který máme rozpoznat a pochopit.

Rekreační aktivity, které mohou do rizika forernmentL zahrnují cílovou střelbu a lov, skútru na koni, poslechu MP3 přehrávače při vysoké hlasitosti pomocí sluchátek nebo sluchátek, hrát v kapele, a účast hlasité koncerty. Škodlivé zvuky doma může pocházet ze zdrojů, včetně sekaček na trávu, foukače listí a dřevoobráběcích nástrojů.

Zvuk se měří v jednotkách nazývaných decibelů. Zvuky méně než 75 decibelů, a to i po dlouhé expozici, je nepravděpodobné, že by způsobit ztrátu sluchu. Nicméně, dlouhá nebo opakované expozici zvuků nebo vyšší než 85 decibelů může způsobit ztrátu sluchu. Čím vyšší je zvuk, tím kratší je doba trvá forernmentL dít.

Zde jsou průměrné decibelové hodnocení některých známých zvuků

Váš vzdálenost od zdroje zvuku a délce dobu, po kterou jsou vystaveny zvuku jsou také důležité faktory při ochraně sluchu. Dobrým pravidlem je, aby se zabránilo zvuky, které jsou příliš hlasitý, příliš blízko, nebo trvat příliš dlouho.

Abychom pochopili, jak hlasité zvuky mohou poškodit náš sluch, musíme pochopit, jak slyšíme. Slyšení závisí na řadě událostí, které mění zvukové vlny ve vzduchu na elektrické signály. Náš sluchový nerv pak přenáší tyto signály do mozku přes komplexní sérii kroků.

Stereocilia okoun na vrcholu smyslové vláskové buňky ve vnitřním uchu; Uznání: Yoshiyuki Kawashima

Když jste vystaveni hluku po dlouhou dobu, může se pomalu začínají ztrácet sluch. Vzhledem k tomu, poškození z expozice hluku je obvykle postupný, nemusí všimnout to, nebo byste mohli ignorovat příznaky ztráty sluchu, dokud se nestanou výraznější. Postupem času se zvuky mohou zdeformovat nebo tlumený, a vy byste mohli najít to těžké pochopit ostatní lidi, když mluví nebo musí hlasitost na televizoru. Poškození fromernmentL, v kombinaci se stárnutím, může vést ke ztrátě natolik závažné, že je třeba sluchadel zvětšit zvuky kolem vás, které vám pomohou slyšet, komunikovat, a plněji se podílet na každodenních činností sluchu.

governmentL může být také způsobena tím, extrémně hlasité výbuchy zvuku, jako jsou výstřely a výbuchy, které mohou protrhnou ušní bubínek nebo poškodit kosti ve středním uchu. Tento druh ofernmentL může být okamžité a trvalé.

Loud expozice hluku může také způsobit tinnitus -a zvonění, bzučení, nebo řvoucí v uších nebo hlavy. Tinnitus může ustupovat v průběhu času, ale někdy může pokračovat trvale nebo občas v průběhu celého života člověka. Ztráta sluchu a hučení v uších může dojít v jednom nebo obou uších.

Někdy expozice na impulsní nebo kontinuální hlasitý hluk způsobuje dočasnou ztrátu sluchu, že zmizí 16 až 48 hodin později. Nedávné výzkumy však naznačují, že ačkoli je ztráta sluchu se zdá, že zmizí, může být zbytková dlouhodobé poškození sluchu.

governmentL je jediným typem ztrátu, která je zcela předejít sluchu. Pokud jste pochopili nebezpečí hluku a jak cvičit dobrý sluch zdraví, můžete chránit svůj sluch po celý život. Zde je návod, jak

Národní institut na hluchotě a jiných komunikačních poruch (NIDCD) podporuje výzkum o příčinách, diagnostice, léčbě a prevenci ztráty sluchu. NIDCD podporované vědci pomohly identifikovat některé z mnoha genů důležitých pro vývoj a funkci vlasy buněk a využívají tyto znalosti k prozkoumání nových způsobů léčby pro ztrátu sluchu.

Výzkumníci se také při pohledu na ochranných vlastností podpůrných buněk ve vnitřním uchu, které se zdají být schopné zmírnění poškození senzorických vlasových buněk po expozici hluku.

Sponzoři Je to hlučná planeta. Chránit jejich Hearing®, národní veřejné vzdělávací kampaň na zvýšení povědomí rodičů preteens o příčinách a prevence ofernmentL. Vyzbrojeni těmito informacemi, rodičů, učitelů, školní zdravotní sestry a ostatní dospělí mohou povzbudit děti, aby přijaly zdravý sluch návyky.

Udržuje adresář organizací, které poskytují informace o normálních a neuspořádaných procesů sluchu, rovnováhy, chuť, vůně, hlasu, řeči a jazyka.

Pomocí následujících klíčových slov, které vám pomohou najít organizace, které mohou odpovídat na otázky a poskytovat informace onernmentL

Pro více informací, dodatečné adresy a telefonní čísla nebo tištěný seznam organizací, obraťte se na

Informace Clearinghouse; 1 Sdělení Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Bezplatně Voice: (800) 241-1044, Bezplatná TTY: (800) 241-1055, Fax: (301) 770-8977, E-mail : nidcdinfo @ nidcdernment

 14 – 4233, Aktualizováno 03. 2014

Ochrana sluchu dětský: Proč je to důležité

Mnoho zdrojů hluku může poškodit sluch dětský, ale hlukem ztráta sluchu je 100% předejít.