hloh: použití a rizika

Nativní mnoho lidí na světě, Evropané a Číňané již dlouho používají hlohu keř, včetně jeho ovoce, listí a květy, jako lék na zdravotní problémy. Vědci se stále hledá do hlohu jako lék na nemoc.

Lidé berou hloh, aby se pokusili léčit choroby, které zahrnují

srdeční potíže. Obecné použití hlohu bylo, aby se pokusili na léčbu srdečních onemocnění, zvláště srdeční selhání.

Při srdečním selhání, srdeční nemůže správně dělat svou práci pumpuje krev do celého těla. Problémy, jako je ischemická choroba srdeční a vysoký krevní tlak může vést k srdečnímu selhání.

V jedné studii, která v kombinaci s výsledky dřívějších studií na osoby se srdečním selháním, hloh extrakt byl spojen s méně symptomů srdečního selhání. Lidé, kteří užívají hloh měl menší únavu a dušnost. Ale jiné studie ukázaly, žádný užitek. Objevily se i zprávy o zvýšené četnosti úmrtí a hospitalizace. Je zapotřebí dalšího výzkumu.

Cholesterol. Výzkum na zvířatech ukazují, že extrakt z hlohu snižuje hladinu celkového cholesterolu a LDL “špatného” cholesterolu. Není známo, jak hloh může mít vliv na hladinu cholesterolu v krvi u lidí.

Krevní tlak. Hloh může snižovat krevní tlak. V jedné studii, lidé s diabetem 2. typu, kteří se Extrakt hlohu po dobu čtyř měsíců měl pokles diastolický krevní tlak – spodní číslo v krevního tlaku čtení. Ale hloh může spolupracovat s mnoha různými typy léků krevního tlaku. Je zapotřebí dalšího výzkumu.

Optimální dávka hlohu nebyly nastaveny v každém stavu. Kvalita a účinné látky v doplňcích může značně lišit od výrobce k výrobce. To je těžké stanovit standardní dávku.

Hloh ovoce mohou být konzumovány jako potravina. Plody jsou také konzervované a zpracované na džem, cukroví a nápojů.

Vedlejší efekty. Nežádoucí účinky hlohu se zdají být vzácné. Závrať je nejčastějším nežádoucím účinkem. Další nežádoucí účinky zahrnují

Rizika. Vyhnout se používání, pokud jste alergičtí na hloh nebo rostlin v rodině hlohovým. Také vyhnout se používání hloh, pokud jste těhotná nebo kojící, jak málo je známo o jeho bezpečnosti v těchto případech.

Který živin; Chybí vám?