hidradenitis suppurativa: příčiny, příznaky a léčba

Hidradenitis suppurativa (HS) způsobí, že se dostat bolestné rány pod kůži v blízkosti některé z vašich potních žláz. Neexistuje žádný lék, ale procedury a změny životního stylu může přinést určitou úlevu a snížit na vzplanutí.

Amy M. Keller

Hrboly mohou nakazit. Když se to stane, kapsy se tvoří pod kůží a naplní hnisem, který zapáchá, když otevřít násilím. Mohou zanechat jizvy, taky. Chcete-li zachovat nové hrboly od tváření, dostat léčbu co nejdříve to půjde.

Protože tento stav trvá dlouhou dobu, může to být frustrující, a to může trvat emocionální mýtné na vás. Ujistěte se, že máte podporu, kterou potřebujete. Promluvte si se svým lékařem o vstupu do podpůrné skupiny, kde se můžete setkat s ostatními lidmi, kteří procházejí stejné věci. Mohou vám pomoci pracovat přes své pocity o stavu pokožky.

Promluvte si se svým blízkými a přáteli o tom, nebo zvážit mluvit s profesionálním poradcem. Mohou pomoci ujistěte se, nenechte své kožní problémy udržet si od těší aktivní společenský život.

Lékaři nejsou jisti, co způsobuje hidradenitis suppurativa. Kožní problémy začít, když si potní žlázy blokována. Se často dostanete první příznaky ve vašich dospívání nebo 20s.

Je častější u žen než u mužů, a také u těch, kteří mají nadváhu nebo kouř. Asi třetina lidí, kteří dostanou HS mají příbuzného s ním. A to je více pravděpodobné, že se stalo, kdyby jste měli akné.

Vědci vědí, jaké věci nezpůsobují HS. Ty to nechápeš od nestačí mytí. A není to souvisí s použitím deodorantů nebo prášků nebo holení podpaží. Také nelze ji chytit od někoho jiného, ​​nebo dát na jinou osobu.

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima