herpes testy

Herpes testy se provádějí za účelem najít viru herpes simplex (HSV). Infekce HSV může způsobit malé, bolestivé vředy, které vypadají jako puchýře na kůži nebo tkáňové výstelky (sliznice) z krku, nosu, úst, močové trubice, konečníku a vagíny. Herpes infekce může způsobit pouze jedinou vypuknutí vředy, ale v mnoha případech tato osoba bude mít více ohnisek.

HSV typ 1 způsobuje opary (také volal horečka puchýře) na rtech. HSV-1 se zpravidla šíří líbání nebo sdílení stravování nádobí (jako lžíce nebo vidličky) Jsou-li přítomny boláky. HSV-1 může také způsobit vředy kolem pohlavních orgánů; HSV Typ 2 způsobuje vředy v oblasti genitálií (genitální herpes), například na nebo kolem pochvy nebo penisu. HSV-2 také způsobuje herpes infekce vidět u dětí, které jsou dodávány do pochvy u žen, které mají genitální herpes. HSV-2 je obecně šíří pohlavním stykem. HSV-2 může někdy způsobit vředy v ústech.

Ve vzácných případech, HSV mohou nakazit ostatní části těla, jako jsou oči a mozek.

Testy na HSV se nejčastěji provádí pouze pro vředy v oblasti genitálií. Test lze také provést pomocí jiné typy vzorků, jako mozkomíšního moku, vyšetření krve, moče, nebo slzy. Chcete-li zjistit, zda jsou vředy způsobené HSV, se mohou provést různé typy testů.

Herpes virové kultury. Buňky nebo tekutiny z čerstvého vřed jsou shromažďovány s bavlněným hadříkem a umístí se do kultivačního šálku. Kultura často nedokáže najít virus, i když je přítomna (falešně negativní výsledky); Herpes virus zkouška na detekci antigenu. Buňky z čerstvé ráně jsou oškrábat a pak rozmazal na sklíčku. Tento test zjistí markerů (nazývané antigeny) na povrchu buněk infikovaných virem herpes. Tato zkouška může být provedeno, nebo v místě virové kultury; Polymerázová řetězová reakce (PCR), test. Test PCR lze provést na buňky nebo tekutiny z vřed nebo z krve nebo jiné kapaliny, jako je například spinální tekutina. PCR najde genetický materiál (DNA) viru HSV. Tento test může poznat rozdíl mezi HSV-1 a HSV-2. S použitím testu PCR na kožní vředy není běžné. PCR se používá hlavně pro testování moku v ojedinělých případech, kdy herpes může způsobit infekci nebo v mozku; Testy protilátky. Krevní testy mohou najít protilátky, které jsou ze strany imunitního systému bojovat proti herpes infekci. Testy protilátky jsou někdy provádí, ale nejsou tak přesné, jako virové kultury na nalezení příčiny určitého vřed nebo vřed. Testy protilátky nemohou vždy odhalit, jaký je rozdíl mezi aktuální aktivní herpes infekce a herpes infekce, ke kterému došlo v minulosti. Protože protilátky vyžádá určitý čas po první infekci, nesmíte mít test pozitivní protilátky, pokud jste nedávno byl napaden. Některé krevní testy mohou poznat rozdíl mezi HSV-1 a HSV-2.