haronga: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

HarongablƤdder Leaf, Haronga madagascariensis, Harongarinde Bark, Harungana Madagascariense, Harungana madagascariensis, Harunganae madagascariensis Cortex Kůra, Harunganae madagascariensis Folium Leaf.

Haronga je rostlina. Kůra a listy se používají k výrobě léku; Lidé berou haronga pro žaludeční nevolnost (dyspepsie), problémy slinivky, poruchy jater a žlučníku, a ztráta chuti k jídlu.

Haronga může způsobit žlučníku, slinivky, žaludku a produkovat více trávicí šťávy.

Nedostatečná Evidence fo; Jater a žlučníku poruchy; Ztráta chuti k jídlu; Podrážděný žaludek (dyspepsie); Problémy slinivky; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost haronga pro tyto účely.

Haronga může být bezpečné pro většinu lidí, pokud se používá na krátkou dobu. To by neměl být používán déle než 2 měsíce; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití haronga během těhotenství a prsu -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Problémy s Slinivka: Nepoužívejte haronga, pokud máte tuto podmínku. Haronga by to bylo ještě horší; jaterní problémy: Nepoužívejte haronga, pokud máte tuto podmínku. Haronga by to bylo ještě horší; Žlučové kameny a další problémy žlučníkové: Nepoužívejte haronga pokud máte onemocnění žlučníku. Haronga by to bylo ještě horší; Blokované žlučových cest (obstrukce žlučových cest): Nepoužívejte haronga, pokud máte tuto podmínku. Haronga by to bylo ještě horší; Blokované střev (neprůchodnost střev): Nepoužívejte haronga, pokud máte tuto podmínku. Haronga by to bylo ještě horší; Světlá pleť: Haronga mohou zvýšit šanci na spálení sluncem, a to zejména ve světle pletí lidí.

V současné době nemáme žádnou informaci o HARONGA interakce

Příslušná dávka haronga závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro haronga. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Tona L, Kambu K, Ngimbi N, et al. Antiamoebic a fytochemická screening některých konžských léčivých rostlin. J Ethnopharmacol 199; 61: 57-65.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ĀTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese