grapefruitový džus mohou interagovat s léky

Asi pětina z mnoha lidí na celém světě mají grapefruitové šťávy k snídani – v denní době, kdy mnoho lidí také brát léky. Grapefruitový džus, to dopadá, může ovlivnit některé léky. Takže možná budete muset přehodnotit svou ranní nápoj.

Statiny (léky snižující hladinu cholesterolu): lovastatin (Mevacor), atorvastatin (Lipitor), simvastatin (Zocor, Vytorin; Antihistaminika: ebastin; blokátory vápníkových kanálů (krevní tlak léky): nitrendipin felodipin (Plendil), nifedipin (Adalat, Procardia; psychiatrické léky: buspiron (Buspar), triazolam (Halcion), karbamazepin (Tegretol), diazepam (Valium), midazolam (zběhlý), sertralin (Zoloft; Imunosupresiva: cyklosporin (Neoral), takrolimus (Prograf; léky proti bolesti: methadon; Impotence drog (erektilní dysfunkce): sildenafil (Viagra HIV léky: saquinavir (Invirase; Antiarytmika: amiodaron (CORDARONE)

Existují alternativy k mnoho z těchto léků. Takže, poraďte se s lékařem o možnosti použít jiný lék, pokud se vyhnout grapefruitový džus není řešením.

Když začínáte nový lék, je to vždy dobrý nápad, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem o případných interakcích mezi novými léky a potraviny, doplňky nebo jiné léky jste již užívají.

Juice Wars: The Best a nejhorší pro vaše zdraví

ZDROJ

MedicineNet: “grapefruitový džus mohou interagovat s léky! “