glykemický index dietní plán revize, potraviny a další

Diety založené na glykemický index – Cukr Busters, Zóna Dieta a NutriSystem – jsou slavnější než původní “G. I. Strava.”

Glykemický index byl určen na pomoc lidem s diabetes kontrolovat jejich hladiny cukru v krvi. A to, co funguje pro kontrolu hladiny cukru v krvi, teorie jde, by měl pomoci pustíte extra váhu.

Stejně jako jeho známějších dětí, glykemický index dieta se zaměřuje na sacharidy. To je trochu složitější, ale tady je základní myšlenka: Některé potraviny – jako bílý chléb, sušenky a bílé brambory – vytvořit svůj vzestup cukru v krvi rychle. Glykemický index stravy, budete jíst sacharidy, které produkují stabilnější zvýšení krevního Suga; a vláknina v těchto potravin vám pomůže pocit sytosti déle. Nejsi jako hlad, a máte pocit, více spokojeni.

Lepení na nízkým glykemickým indexem stravy může pomoci zabránit podmínky, jako je cukrovka a srdeční choroby.

Ale není to jisté, že tato dieta vám pomůže zhubnout o nic lepší nebo rychlejší než nízkým obsahem tuku, obvykle zdravé výživy.

Jedna studie ukázala, že lidé na low-glykemický dieta ztratil více tuku než ty, na high-glykemickým diety se stejnými kalorií. Celkově lze říci, vědecké důkazy se smísí a schopen ukázat konzistentní výsledky.

Foods na glykemickým indexem stravy jsou hodnoceny na stupnici od 0 do 100 podle toho, jak moc se jim zvýšit hladinu cukru v krvi.

Na jídelníčku, zkuste jíst více potravin v kategorii low-GI a méně v high-GI skupiny.

Nemusíte dělat žádné kalorie počítání nebo část kontroly, a můžete jíst docela pestrou stravu. Také není nutné vyříznout téměř všechny sacharidy. Je potřeba, aby byly selektivní o vašich sacharidů, kontrola glykemický hodnotu indexu potravin, které jíte.

Omezení: glykemický index strava může být matoucí. Jen proto, že se jedná o potravinu s nízkým na indexu neznamená, že je to zdravé. A někteří vysokým glykemickým indexem potravin nabízejí spoustu výživy.

Například, pastinák mají vyšší glykemický hodnotu indexu (52) než vanilkového koláče (42).

Také strava nenabízí radu na non-carb potravin. Záleží jen na vás, abyste zjistili, kolik kalorií a kolik tuku jste dostat každý den. A jíst některé potraviny v kombinaci – jako vysokým glykemickým indexem sacharidů s bílkovin a tuků, například – může ovlivnit, jak moc jsou vaše cukru v krvi stoupá.

Vaření a nákupy: Můžete nakupovat a vařit, jako byste normálně bych, ale je nutné použít přísady, které jsou nízko na glykemický index.

Žádné, ale některé programy – jako NutriSystem – které následují glykemický index dieta dělat zahrnovat balených pokrmů: balené potraviny nebo jídla.

In-person jednání: No.

Exercis; Cvičení není součástí této dietě.

Ano. Lidé, kteří jsou na vegetariánské, bezlepkové a jiné dietní omezení může sledovat tento plán. Můžete si vybrat potraviny, které se vám líbí, ale možná budete muset provést substituce, například pomocí celozrnné těstoviny místo bílé.

Vaše strava musí být zdravé, a která zahrnuje více než glykemický index. Dávejte si pozor na diety, které doporučují extrémní přístupy, jako jíst hodně masa a jiných potravin, které mají vysoký obsah nasycených tuků.

Náklady: Kolik utratíte, závisí na tom, kde si koupíte potraviny a potraviny, které kupují. Pokud se připojíte plán, budete muset zaplatit náklady na balených potravin.

Podpora: Obvykle budete dělat tento program na vlastní pěst. Můžete získat jídlo a nabídky nápady v knihách, jako je hladina glukózy revoluce nebo cukr Busters!

Funguje to?

Glykemický index dieta opravdu není ztráta hmotnosti stravy. Pro lidi s cukrovkou, kteří počítají sacharidů řídit jejich hladiny cukru v krvi, bude tato dieta pomohou vybrat sacharidy moudře.

Mějte na paměti, že glykemický index dieta nepokrývá vše, co jíst, nebo měli jíst pro zdravé výživy. Některé vyšším glykemickým indexem potraviny jsou stále zdravé pro vás, stejně jako sladké brambory. A některé nižší glykemický potraviny mohou balení hodně kalorií, pokud budete jíst příliš mnoho, stejně jako ořechy.

Takže zatímco glykemický index může vést svůj výběr sacharidů, budete muset rozhodnout, kolik z nich k jídlu. A budete muset sledovat, kolik bílkovin a tuků jste stále stejně.

Existují i ​​jiné dietní plány, které odstraňují dohady tím, že všechny tyto informace dohromady, takže ty by mohly fungovat lépe pro vás. Pokud jste v nebezpečí diabetu, pak začlenění glykemický index vám mohou pomoci udržet vaše hladina cukru v krvi pod kontrolou.

Je to dobré pro určité podmínky?

To může pomoci, pokud máte cukrovku. Diabetes Association doporučuje tradiční sacharidů počítání pro kontrolu hladiny cukru v krvi s informacemi o glykemickým indexem pomoci “doladila” Plánování jídlo.

Tato dieta může také pomoci, pokud jste inzulín -resistant nebo mají Prediabetes. Pokud máte kombinaci vysoký krevní tlak, srdeční choroby, vysoké hladiny cholesterolu, a jsou obézní, které mohou zahrnovat ty. Výzkumy naznačují, že lidé s inzulínovou rezistencí zhubnout snadněji na low-carb dietu.

Přidaná výhoda lepší kontrolu hladiny cukru v krvi je vám snížit vaše šance na získání komplikací diabetu, včetně srdce, očí a onemocnění ledvin.

The Final Word

Glykemický index dieta byl vyvinut s cílem pomoci lidem s cukrovkou řídit jejich hladiny cukru v krvi, a to je to, co je to za nejlepší. Pro ty, kteří s cukrovkou nebo prediabetes, tato strava je důležitou součástí ve velkém obraze převzetí jídla, které jíte a zůstat zdravý a aktivní.

ZDROJE

Brand-Miller J. Journal of College of Nutrition, srpen 2009.

Beth Israel Medical Center Deaconess: “nízkým glykemickým indexem Diet.”

Harvard Medical School: “glykemický index a glykemické zátěže pro více než 100 potravin.”

US Department of Agriculture: “Jaký je vztah mezi glykemickým indexem nebo glykemickým zátěže a tělesné hmotnosti?”

Goss, A. Obezita, červen 2013.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …