glukosamin a chondroitin

Glukosamin a chondroitin jsou součástí běžného chrupavky. Chrupavka působí jako polštář mezi kostí v kloubu.

Chondroitin mohou pocházet z přírodních zdrojů, jako jsou žralok nebo hovězí chrupavky, nebo může být provedeno v laboratoři. Chondroitin je také známý jako chondroitin sulfát, chondroitin, kyselina sírová a chonsurid. Chondroitin sulfát je kombinace chondroitinu a minerální soli.

Glukosamin a chondroitin jsou k dispozici ve formě tablet, kapslí, prášku, nebo kapalné formě a jsou často v kombinaci s navzájem, nebo v kombinaci s dalšími doplňky stravy. Glukosamin může být užíván samostatně jako doplněk stravy pro klouby.

Mnoho lidí se glukosamin a chondroitin, samotné nebo společně, na osteoartrózy. Někteří lidé věří, že to pomůže. Ale analýzu studií zaměřených na glukosamin nebo chondroitin pro osteoartrózou kyčle nebo kolene neprokázala, že tyto doplňky pomalé destrukci kloubu nebo úlevě od bolesti. 1

Zdá se, že glukosamin a chondroitin, samostatně nebo společně, jsou bezpečné a mají málo vedlejších účinků. Ale stojí peníze a nebude vám pomůže více než placebo. Promluvte si se svým lékařem, pokud uvažujete o tom, že glukosamin a chondroitin.

Pokud jste alergičtí na měkkýše, neberte glukosamin, pokud jste mluvil se svým lékařem. Některé glukosamin se vyrábí z měkkýšů krytiny.

Americký Food and Drug Administration (FDA) neupravuje doplňky stravy stejným způsobem reguluje léky. Doplněk stravy mohou být prodávány s omezenou nebo žádnou výzkum o tom, jak dobře to funguje.

Vždy informujte svého lékaře, pokud používáte doplněk stravy, nebo pokud uvažujete o kombinování doplněk stravy s konvenční lékařské ošetření. To nemusí být bezpečný vzdát svoji konvenční lékařské ošetření a spoléhají pouze na potravinový doplněk. To je důležité zejména pro ženy, které jsou těhotné nebo prsu -feeding.

Při použití potravinových doplňků, mějte na paměti následující

Wandel S, et al. (2010). Účinky glukosamin, chondroitin, nebo placebo u pacientů s osteoartrózou kyčle nebo kolene: Network meta-analýzy. BMJ. Publikováno online 16.září 2010 (doi: 10,1136 / bmj.c4675).

Anne C. Poinier, MD – Vnitřní Medicin; Stanford M. Shoor, MD – revmatologie

9.9.2014

Který živin; Chybí vám?