glukosamin a chondroitin – téma Přehled

Glukosamin a chondroitin jsou součástí Norma; chrupavka. Chrupavky se chová jako polštář mezi th; kostí v kloubu.

Ne každý se vyvíjí všechny z následujících příznaků ankylozující spondylitidy, artritidy páteře. Co se setkáte závisí na závažnosti conditio; Ztuhlost a bolest v dolní části zad, hýždě, boky a po probuzení v dopoledních hodinách, nebo po dobu inactivit; Bolest zad úlevu pohybu a exercis; Obtížnost ohýbání rotaci; Bolesti v kyčlí a obtížnosti Walkin; Bolest v patách a chodidlech poplatku; Bolest v čelisti se temporomandib …

Chondroitin může pocházet z natura; zdrojů, například žralok nebo hovězí chrupavky, nebo může být v laboratoři; Chondroitin je také známý jako chondroitin sulfát, chondroitin sírová ACI; a chonsurid. chondroitin sulfát je kombinace chondroitinu a Minera; sůl.

Glukosamin a chondroitin jsou k dispozici v tabulce; kapsle, prášek nebo kapalné formě a jsou často užívaný v kombinaci s EAC; jiné, nebo v kombinaci s dalšími doplňky stravy. Glukosamin může b; odděleně jako doplněk stravy pro klouby.

Mnoho lidí se glukosamin a chondroitin samostatně nebo společně, fo; osteoartritida. Někteří lidé věří, že to pomůže. Ale analýza studií při pohledu na glukosamin nebo chondroitin pro osteoartrózou kyčle nebo kolene dělal ne; ukazují, že tyto doplňky pomalé destrukci kloubu nebo úlevě od bolesti. 1

Zdá se, že glukosamin a chondroitin, sám O; společně, jsou bezpečné a mají málo vedlejších účinků. Ale stojí peníze a žádný; pomohou více než placebo. Promluvte si se svým lékařem, pokud uvažujete o tom, že glukosamin má; chondroitin.

Pokud jste alergičtí na měkkýše, ne TAK; glukosamin, pokud jste mluvil se svým lékařem. Některé glukosamin i; vyrobené z měkkýšů krytiny.

Americký potravin a Dru; Administration (FDA) neupravuje doplňky stravy stejným způsobem i; reguluje léky. Doplněk stravy mohou být prodávány s omezenou nebo N; Výzkum na tom, jak dobře to funguje.

Vždy informujte svého lékaře, pokud jste ar; použití jako potravinový doplněk, nebo pokud uvažujete o kombinující profilakti; doplňovat s konvenční lékařské ošetření. To nemusí být bezpečný t; vzdát svoji konvenční lékařské ošetření a spoléhají pouze na profilakti; doplněk. To je důležité zejména pro ženy, které jsou těhotné o; kojení.

Při použití potravinových doplňků, mějte na paměti následující

Podobně jako konvenční léky, profilakti; doplňky mohou způsobit nežádoucí účinky, vyvolávat alergické reakce, nebo Interac; předepsat a nepředepsání léků nebo jiných doplňků vám migh; bude užívat. Vedlejším efektem nebo interakce s jinými léky nebo doplnit mA; provést další hygienické podmínky horší; Způsob, jakým doplněk stravy; vyrábějí nemusí být standardizovány. Vzhledem k tomu, jak dobře Wor; nebo jakékoliv nežádoucí účinky, které způsobují mohou lišit mezi značkami nebo dokonce v diferenciaci; spousta stejné značky. Forma doplněk, který si koupíte ve zdravotnictví potravin O; obchody s potravinami nemusí být stejný jako formulář používaný v oblasti výzkumu; Jiné než vitaminů a minerálních látek, o dlouhodobých účincích O; Většina potravinové doplňky nejsou známy.