genitální herpes-prevence

Můžete podniknout kroky, které pomohou udržet od dobývání genitální herpes OR jakoukoli jinou sexuálně přenosnou infekcí. Můžete také podniknout kroky, aby zabránil dávat herpes do svého sexuálního partnera (y).

Promluvte si se svým partnerem o pohlavně přenosných nemocí před započetím sexuální vztah. Zjistěte, zda on nebo ona je v ohrožení pro STI. Uvědomte si, že to je docela možné mít STI aniž by to věděli. Některé STI, jako je HIV, může trvat až 6 měsíců před tím, než může být detekován v krvi; Buď zodpovědný; Vyhnout se pohlavní styk, pokud máte příznaky STI nebo jsou léčeni pro STI; Vyhnout se pohlavní styk s někým, kdo má příznaky STI nebo kteří by byli vystaveni STI.

Prevenci sexuálně přenosnou infekcí (STI) je jednodušší, než léčení infekce po ní dojde.

Pro více informací, bezpečného sexu.

Používání kondomů snižuje své šance na získání nebo šíření herpes a další pohlavně přenosnými chorobami, a to i v případě, že jste již pomocí jiné metody kontroly početí, aby se zabránilo těhotenství.

Kondomy musí být na místě před začátkem pohlavního styku. Používat kondomy s novým partnerem, dokud si nejste jisti, že on nebo ona nemá STI. Můžete použít buď mužské kondomy nebo ženský kondom.

Nemají sex, dokonce s kondomy, zatímco máte herpes příznaky.

Vezmeme-denní valacyclovir, protivirový lék, může zabránit šíření pohlavních herpes do svého sexuálním partnerem, i když nemáte aktivní ohniska.

Žena, která dostane genitální herpes, zatímco ona je těhotná mohla předat infekci na své dítě během porodu. Herpes mohou novorozenci vážně nemocný.

Pokud jste těhotná, postupujte takto

Antivirotika lze bezpečně používat v těhotenství, aby se snížilo riziko propuknutí v okamžiku dodání. Tato nižší riziko, podle pořadí, snižuje pravděpodobnost, že bude zapotřebí dodávka císařským řezem.

Informujte svého lékaře, pokud jste byli vystaveni genitální herpes, nebo měli propuknutí nemoci v minulosti; Nechte svého lékaře, pokud jste v současné době má ohnisko, a to zejména pokud jste v poslední části těhotenství; Vyhnout se nechráněný sex. Herpes je často přenáší lidé, kteří nevědí, že jsou infikovány, a nemají příznaky. Používání kondomů; Zabránit přijímání orální sex od partnerů, kteří mají opary. Herpes u novorozenců může být způsobeno tím, HSV-1, viru, který nejčastěji způsobuje opary. Většina odborníků radí těhotným ženám, že nebudou přijímat orální sex v posledních 3 měsících těhotenství. To vše zvyšuje riziko vzniku genitální infekce HSV-1.