genitální herpes: přehled & fakta

Asi jeden z pěti amerických dospělých a dospívajících měli genitální herpes infekce – a většina z nich o tom neví. Další informace o herpes simplex virus a jak snížit riziko.

Genitální herpes je infekce rodidel, hýždě, nebo anální oblasti způsobené virem herpes simplex (HSV). Most genitální herpes je způsobena typem HSV 2. dosud lidé začnou mít sex v mladším věku herpes typu 1 virus stále více bylo prokázáno, že také způsobit genitální herpes.

Genitální herpes je chronické, celoživotní virové infekce. Nejméně 50 milionů osob ve Spojených státech mají genitální HSV infekce.

Genitální herpes je vysoce nakažlivá infekce obvykle šíří styku, ale to může být přenesen prostřednictvím orální nebo anální sex stejně. Další informace o tom v tomto článku sexuálního zdraví.

Pohlavně přenosné choroby může zvýšit riziko HIV. Lidé s genitální herpes mají alespoň dvojnásobně vyšší riziko nakažení virem HIV-li vystaveny, než ty bez něj. Více informací o herpes a infekce HIV.

Spousta rizikových faktorů může zvýšit riziko vzniku pohlavních herpes. Stres, únava, a že je žena jsou herpes rizikové faktory, číst dál.

Praktikování bezpečného sexu s použitím kondomu je jen jedna. Někteří poctivost pomáhá taky.

Získávání informací o genitální herpes je jeden způsob, jak se vypořádat se svými pocity.

Pro ty, jejichž partneři byli infikováni, odpovědi na některé běžné dotazy.