genetika karcinomu prostaty (pdqто): Genetika [] -prostate rakoviny posouzení rizik

Účelem této části je popsat současné přístupy k posuzování a poskytování rad pacientům o náchylnosti k rakovině prostaty. Genetické poradenství u mužů se zvýšeným rizikem rakoviny prostaty zahrnuje všechny prvky genetického poradenství pro další dědičné rakoviny. (Viz Souhrn PDQ na Cancer Genetics posuzování rizik a poradenství pro více informací.) Složky genetického poradenství zahrnují pojmy rizika rakoviny prostaty, posilující význam podrobných rodinné anamnézy, analýza rodokmen odvodit věkem související rizika a nabízet účast ve výzkumných studiích, pro jednotlivce, kteří mají více postižených členů rodiny. [1, 2] Genetické testování citlivosti karcinomu prostaty není k dispozici mimo rámci výzkumné studie. Rodiny s rakovinou prostaty lze označit pokračující výzkumné studie; Nicméně, tyto studie neposkytuje jednotlivé genetické výsledky účastníkům.

Neexistují žádné varovné příznaky časného karcinomu prostaty. Jakmile nádor způsobuje prostata bobtnat, nebo jednou rakovina rozšíří mimo prostatu, tyto příznaky mohou Happe; Častým močení, zvláště v Nigh; Obtíže při zahájení či zastavení proudu purin; Slabý nebo přerušovaný močový Strea; Unikající moči, když se smát nebo coughin; Neschopnost močit stojící u; Bolestivé nebo pálení při močení nebo ejaculatio; Krev v moči nebo …

Rodiny musí splnit pouze jedno z těchto kritérií, které mají být považován za dědičné rakoviny prostaty. Jedna studie zkoumala postoje ohledně citlivosti karcinomu prostaty mezi syny mužů s rakovinou prostaty. [10] Zjistili, že 90% z synů bylo zajímalo, zda je dědičná náchylnost k rakovině prostaty a pravděpodobně by podstoupit screening a zvážit genetické testování kdyby tam byl v rodinné anamnéze prostaty Cance; Nicméně, podobné vysoké úrovně zájmu o genetické testování jiných dědičných rakovinných syndromů nebyly zpravidla nese v vychytávání testování, jakmile je klinický genetický test k dispozici.