Galbanovou: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Ferula galbaniflua, Ferula gummosa, FÃrule Gommeuse, Gálbano, Galbanovou Gum, Galbanovou Gum pryskyřice, Galbanovou Oleogum Resin, Galbanovou Oleoresin, Galbanovou Resin, OlÃorÃsine de Galbanovou, RÃsine de Galbanovou.

Galbanum je guma podobný materiál (pryskyřice) z kořenů a kmen stromu. To se používá k výrobě léku; Lidé berou Galbanovou pro zažívacími problémy, střevní plynatosti (nadýmání), nechutenství, kašel a křeče; Galbanum je někdy aplikován přímo na kůži na rány; V potravinách a nápojích, galbanovou oleje a pryskyřice jsou používány jako látky určené k aromatizaci; Ve zpracovatelském průmyslu, galbanu oleje a pryskyřice se používají jako vůně v kosmetice.

Galbanovou mohl pomáhat v boji proti některým druhům bakterií.

Nedostatečná Evidence fo; trávicí problémy; Střevní plyn (plynatost); křeče; kašle; Rány po nanesení na kůži; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost Galbanovou pro tyto účely.

Galbanum zdá bezpečné pro použití při aplikaci přímo na kůži. Je také bezpečné, pokud jsou užívány v potravinářských množstvích. Ale tam není k dispozici dostatek údajů vědět, jestli je to bezpečné, aby přijaly Galbanovou ústy léčivých množstvích, která jsou obvykle větší; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: Galbanovou se zdá bezpečné pro těhotné a prsu -feeding žen v potravinářských množstvích. Ale větší množství léčivé třeba se vyhnout, dokud ještě není známo.

V současné době nemáme žádnou informaci o galbanovou interakce

Příslušná dávka Galbanovou závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro galbanum. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese