fruktooligosacharidy: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Beta-D-fructofuranosidase, beta-D-Fructofuranosidase, čekanky inulin hydrolyzát, Complexe d’oligosacharidů, FOS, frukto oligosacharidy, frukto-Oligosacáridos, fruktooligosacharidy, fruktooligosacharidy à Courte Chaine, inulin Hydrolysa ..; Viz Všechny názvy beta-D-fructofuranosidase, beta-D-Fructofuranosidase, čekanky inulin hydrolyzát, Complexe d’oligosacharidů, FOS, frukto oligosacharidy, frukto-Oligosacáridos, fruktooligosacharidy, fruktooligosacharidy à Courte Chaine, inulin hydrolyzátu, oligofruktóza, oligosacharidů Complex oligosacharidy, Prebiotic, PrÃbiotique, SC-FOS, s krátkým řetězcem fruktooligosacharidy; Anonymní

Fruktooligosacharidy jsou složeny z rostlinných cukrů propojených v řetězech. Oni jsou převzaty z chřestu, topinambury, a sójové boby, nebo vyrobené v laboratoři. Lidé používají tyto cukry, aby se lék; Frukto-oligosacharidy se používají při zácpě, cestovní průjem a vysokou hladinou cholesterolu; Frukto-oligosacharidy jsou také používány jako prebiotika. Prebiotika sloužit jako potrava pro “dobrých” bakterií ve střevě. Nepleťte prebiotika s probiotiky, jako je Lactobacillus, bifidobakterií a Saccharomyces, které jsou živé organismy, které jsou dobré pro zdraví. Lidé někdy brát probiotika ústy ke zvýšení počtu v jejich střevech; V potravinách, frukto-oligosacharidy, se používají jako sladidlo.

Fruktooligosacharidy pasu nestrávené do tlustého střeva, kde se zvýšila střev hmoty a podporovat růst některých bakterií, které jsou považovány za prospěšné.

Možná Neefektivní fo; Prevence cestovatele průjem; Nedostatečná Evidence fo; Zácpa. Některé důkazy naznačují, že fruktooligosacharidy může ulevit od zácpy tím, že zvýší objem pevného odpadu těla; Podpoře růstu bakterií ve střevě; Vysoká hladina cholesterolu v krvi; Ostatní podmínky. Další důkaz je potřeba hodnotit účinnost fruktooligosacharidů pro tyto účely.

Fruktooligosacharidy se zdají být bezpečné, pokud jsou užívány v době kratší než 30 gramů za den. Mohou způsobit střevní plyn (nadýmání), střevní zvuky, nadýmání, křeče v břiše a průjem. Tyto účinky jsou obvykle mírné, pokud je dávka nižší než 10 gramů na den; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití fruktooligosacharidů během těhotenství a prsu -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání.

V současné době nemáme žádnou informaci o fruktooligosacharidy interakce

Příslušná dávka fruktooligosacharidů závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro fruktooligosacharidů. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Alles MS, et al. Osud fruktooligosacharidů v lidském střevě. Br J Nutr 199; 76: 211-21.

Bornet FR. Undigestible cukry v potravinářských výrobcích. Am J Clin Nutr 199; 59: 763S-9s.

Bouhnik Y, Ouarne FF, Riottot M et al. Účinky prodlouženého požití fruktooligosacharidů (FOS) z tlustého bifidobakterií, fekální enzymy a žlučové kyseliny u lidí. Gastroenterology 199; 106: A598.

Bouhnik Y, Vahedi K, Achour L, et al. S krátkým řetězcem podávání fruktooligosacharidu závislosti na dávce zvyšuje fekální bifidobakterií u zdravých lidí. J Nutr 199; 129: 113-6.

Briet F, et al. Symptomatické reakce na různé úrovně fruktooligosacharidů spotřebované příležitostně nebo pravidelně. Eur J Clin Nutr 199; 49: 501-7.

Chen HL, Lu YH, Lin JJ, Ko LY. Účinky fruktooligosacharidů na funkci střev a indikátory nutričního stavu v zácpu starších mužů. Nutr Res 200; 20: 1725-1733.

Cummings JH, Christie S Cole TJ. Studie frukto oligosacharidů při prevenci průjmu cestujícího. Potrava Pharmacol Ther 200; 15: 1139 – 1145 ..

Cummings JH, Macfarlane GT, Englyst HN. Prebiotické trávení a fermentaci. Am J Clin Nutr 200; 73: 415S-420S.

Gibson GR. Dietní modulace střevní mikroflóru člověka s použitím prebiotik. Br J Nutr 199; 80: S209-12.

Losada MA, Olleros T. Směrem ke zdravější stravě pro tlustého střeva: Vliv fruktooligosacharidů a laktobacilů na střevní zdraví. Nutr Res 200; 22: 71 až 84.

Menne E, Guggenbühl N, Robefroid M. Fn typu čekanka inulin hydrolyzátu má prebiotický účinek u lidí. J Nutr 200; 130: 1197-9.

Mitsouka T, Hidaka H, ​​Eida T. Vliv fruktooligosacharidů na střevní mikroflóru. Nahrung 198; 31: 427-36.

Pierre F, et al. S krátkým řetězcem fruktooligosacharidy snížen výskyt nádorů tlustého střeva a rozvíjet gut-spojený lymfatické tkáně v min myší. Cancer Res 199; 57: 225-8.

Pierre F, P Perrin, Bassonga E, et al. Výskyt nádorových stavu buňka vlivy tlustého střeva T v min myší krmených s krátkým řetězcem frukto-oligosacharidy jako doplněk stravy. Karcinogeneze 199; 20: 1953-6.

Robefroid M. Vláknina, inulin a oligofruktóza: revize porovnáním jejich fyziologické účinky. Crit Rev Food Sci Nutr 199; 33: 103-48.

Kámen-Dorshow T, Levitt MD. Plynný reakce na požití špatně absorbované fruktooligosacharidu sladidlo. Am J Clin Nutr 198; 46: 61-5.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese