fotbal vede ke zraněním vysokoškolských sportovních, ale zápasí nejnebezpečnější –

Robert Preidt

HealthDay Reporter

Čtvrtek 10.prosince 2015 (HealthDay News) – Jste student / sportovec míří na vysokou školu a doufají, že se vyhnou sportovního zranění? Nová studie naznačuje, muži by měli být opatrní, pokud hraje fotbal a zápas, a pro ženy je to fotbal a gymnastiku.

Fotbal, zvláště, byl hlavní příčinou více než jeden milion zranění o vysoké školy sportovci utrpěli ve Spojených státech v letech 2009 a 2014, podle výzkumníků. Také zjistili, že další sportovci utrpěl zranění během míře než v průběhu soutěže.

“Pánské fotbalové účty pro většinu kolej sportovních úrazů každý rok, stejně jako největší podíl zranění vyžadující 7 nebo více dní před návratem k plné účasti, nebo které vyžadují chirurgický zákrok nebo nouzový transport,” napsal tým vedený Thomasem Dompier z Datalys centrum pro sportovní výzkum zranění a prevenci v Indianapolis, Ind.

Výzkumníci se podíval na údaje o zranění o NCAA sportovci utrpěli v 25 sportech mezi školními roky 2009-10 a 2013-14. Jsou uvedeny v tabulce 1,053,370 zranění v průběhu pěti let studia, v průměru 210,674 úrazů ročně.

Fotbal představovaly pro většinu zranění, na více než 47,000 za rok. Sport také měl nejvyšší míru zranění v průběhu soutěže, na necelých 40 za 1000 krát sportovec zabývá sportu ( “sportovec expozicemi”).

Nicméně, když výzkumníci přidány v relativně nízkou mírou úrazů praxe vázaných, celkový počet úrazů snížil na 9,2 za každých 1000 sportovec-expozic.

To znamená, že mužská zápas ve skutečnosti představuje nejvyšší riziko zranění pro mužské vysokoškoláky sportovce, s celkovou rychlostí něco přes 13 úrazů na 1000 expozic.

Mezi ženských sportů, gymnastika měla nejvyšší celkové úrazovosti (10,4 na 1000), stejně jako praxe úrazovosti (10 per 1000), zatímco fotbal mělo nejvyšší míru zranění při soutěžích (o něco více než 17 na 1000).

Vědci také zjistili, že více zranění došlo během míře než v průběhu soutěže ve všech sportech kromě pánského lední hokej a baseball. Celkově lze říci, téměř 64 procent úrazů během postupů došlo.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …