food závislost příznaky a léčba

Představa, že člověk může být závislý na potraviny nedávno dostal větší podporu ze strany vědy.

Stejně jako návykových látek, velmi chutné potraviny vyvolat pocit, dobrý chemických látek v mozku, jako jsou dopamin. Jakmile lidé prožívat radost spojené se zvýšenou přenos dopaminu v mozku ‘s odměnou dráhy jíst některé potraviny, které se rychle cítí potřebu znovu jíst.

Odměnou Signály z velmi chutné potraviny mohou přepsat ostatní signály plnosti a uspokojení. V důsledku toho se lidé stále jíst, i když nejste hlad.

Lidé, kteří vykazují známky závislosti potravin může také vyvinout toleranci k jídlu. Jedí víc a víc, jen aby zjistil, že potraviny jim vyhovuje méně a méně.

Vědci se domnívají, že jídlo závislost může hrát důležitou roli při obezitě. Ale normálním hmotnost lidé mohou také zápasí s potravinovou závislostí. Jejich těla mohou být jednoduše geneticky naprogramován tak, aby lépe zvládnout kalorie navíc, které najmou dovnitř. Nebo mohou zvýšit svou fyzickou aktivitu kompenzovat přejídání.

Lidé, kteří jsou závislí na potravinách bude i nadále jíst navzdory negativním důsledkům, jako je přibývání na váze nebo poškozených vztahů. A stejně jako lidé, kteří jsou závislí na drogách nebo hazardní hry, lidé, kteří jsou závislí na potravinách budou mít potíže zastavení jejich chování, i když chtějí, nebo se snažili mnohokrát snížit zpět.

Vědci z Yale University Rudd Center for Food Science & politiku vyvinuli dotazník k identifikaci osob s potravinami závislostí.

Zde je ukázka otázek, které mohou pomoci určit, zda máte potravinovou závislost. Tyto akce pro vás platí? Líbí se vám

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání

Suga; Fa; Sůl