fluoróza: symptomy, příčiny a léčba

Fluoróza je kosmetický stav, který má vliv na zuby. Je to způsobeno během prvních osmi let života tím, že nadměrný příjem fluoridu. To je doba, kdy se formuje většina stálých zubů.

Otázka: Můj 7-letý syn má rád polykat jeho žvýkačka. Slyšel jsem, že tha; zůstane v břiše navždy. Skutečný; A: Tato stará manželek příběh je velmi populární na hřišti, ale to ‘; Rozhodně FALSE; Je pravda, že většina složek žvýkačky nebyly nalezeny i; přírodě, “říká Robynne Chutkan, MD, gastroenterolog a asistent professo; medicíny na univerzitě v Georgetownu.” A jako takový nemáme enzymy t; rozbít je. Ale nakonec guma se dostat přes střeva …

Fluoróza první přitahoval pozornost na počátku 20. století. Výzkumníci byli překvapeni vysokou prevalencí, co se nazývá “Colorado Brown Stain” na zuby rodilými obyvateli Colorado Springs. Skvrny byly způsobeny vysokou úrovní fluoridu v místní vodovod. Lidé s těmito skvrnami také měl neobvykle vysokou odolnost proti zubní dutiny. Toto zažehlo pohyb na zavedení fluoridu do veřejné zásobování vodou na úrovni, které by mohly zabránit dutin, ale aniž by docházelo k fluorózu.

Fluoróza postihuje téměř jeden z každých čtyř mnoho lidí ve světě ve věku 6 až 49. To je nejvíce převládající v těchto věkových skupin 12 až 15. V naprosté většině případů jsou mírné a jen asi 2% jsou považovány za “umírněné”. Méně než 1% jsou “vážné.” Ale vědci také poznamenal, že od poloviny 1980, prevalence fluorózy u dětí ve věku 12 až 15 se zvýšil.

Ačkoli fluoróza není nemoc, jeho účinky mohou být psychologicky stresující a obtížně léčitelné. Rodičovský bdělost může hrát důležitou roli v prevenci fluorózu.

Hlavní příčinou fluorózy je nevhodné užívání fluoridů obsahujících dentální produkty, jako jsou zubní pasty a ústní vody. Někdy, děti mají chuť fluoridované zubní pasty natolik, že ji spolknout místo toho plivat ven.

Existují však i jiné příčiny fluorózu. Například, přičemž vyšší než je předepsáno množství fluoridu doplněk během raného dětství může způsobit to. Takže lze brát fluoridu doplněk při fluoridated pitná voda nebo fluorid obohacené ovocné šťávy a nealkoholické nápoje již poskytují správné množství.

Skvrny v rozmezí od žluté až po tmavě obočí; Povrch irregularitie; Jámy, které jsou velmi nápadné