dostatek kyseliny listové – přehled téma

Kyselina listová je jeden z vitaminů B vaše tělo potřebuje pro dobré zdraví. Dostatek tohoto vitamínu brání listovou Nedostatek kyseliny anémie. Zabraňuje také některé vrozené vady.

Podle zákona o cenově dostupnou péči, mnohé zdravotní pojistné plány zahrnují prenatální služby, včetně screeningových testů a kojící podporu, a to bez nákladů na vás. Další informace.

Zdravotní pojištění Center

Většina lidí jen říct, “kyselina listová” buď formu tohoto vitamínu.

Většina lidí může dostat množství kyseliny listové, které potřebují tím, že jí dobře vyváženou stravu.

Babies

Kyselina listová je přirozená forma tohoto vitamínu. To je nalezené v potravinách; Kyselina listová je umělá forma. Je to dát do vitaminových tablet a obohacené potraviny, jako jsou cereálie.

0-6 měsíců

Defekt neurální trubice, jako je rozštěp páteře. defekty neurální trubice jsou některé z nejběžnějších typů vrozených vad ve Spojených státech; Rozštěp rtu nebo rozštěpu patra.

65 mcg (mikrogramů)

7-12 měsíců

80 mcg

Děti

1-3 roky

150 mcg

4-8 let

200 mcg

9-13 let

300 mcg

Starší děti a dospělí

Více než 13 let

400 mcg

Ačkoli je doporučené množství kyseliny listové pro všechny dospělé je 400 mcg denně, mnozí lékaři doporučují vyšší částky pro ženy, které jsou schopny otěhotnět. Důvodem je, že kyselina listová hraje velkou roli v prevenci vrozené vady.

Ženy, které nemají dostatek kyseliny listové před a během těhotenství je větší pravděpodobnost, že se dítě narodí s vrozenou vadou, jako je

Těhotné ženy 2

600 mcg

Prsní -feeding ženy 2

500 mcg

Ženy, které jsou schopny otěhotnět 3

400 mcg až 800 mcg

Pokud jste prsu -feeding, jak se tento dodatečný kyselinu listovou se ujistěte, že vaše dítě dostane kyselinu listovou on nebo ona potřebuje zůstat zdravý.

Zde je zvláštní fakt: Umělý forma tohoto vitamínu je vlastně vstřebává lépe našem těle, než je přirozená forma je. Takže i když ženy konzumují dobře vyváženou stravu, může jí nedostane navíc kyselinu listovou, co potřebuje, aby se zabránilo vrozené vady, pokud si také vezme doplněk.