dostat nutriční poradenství

08.05.2000 – Staří pyramidy jsou již dlouho vykouzlil vize krále Tutanchamona, zlatých soch a zaprášených písky Egypta. Naše vlastní domácí verze pyramidy symbolizuje něco trochu méně vznešené: správná výživa. Dokonce tak, US Department of Agriculture (USDA) je Food pyramida, národ je oficiální poradenství v oblasti výživy, slibuje, že klíč k dlouhý a zdravý život.

Ale ve věku etnických a fúzních kuchyně, když byl v poslední době jste viděli tortilly a jalape? OS na pyramidy? Nebo bok choy a edamame sójové boby? Se neobjeví, samozřejmě, což je jen jeden z důvodů, proč kritici v poslední době stěžovali na oficiálních směrnic. Místo toho odráží rychle měnící se tvář Ameriky, si účtují, pyramida zůstává kulturně předpojaté. Ještě horší je, že je v kontaktu s aktuálním nutričním výzkumem. Někteří kritici říkají, že pyramida klade příliš velký důraz na mléčné a masné výrobky. Jiní se obávají, že to povzbudí lidi k vyšší spotřebě masa, než je zdrávo.

Bezprostřednější jsou těžké křeče, průjem a plyn, který miliony laktózy netolerantní mnoho lidí na celém světě mohou trpět jíst mléčné výrobky zdůraznil pyramidy. Bez možnosti trávit cukry v mléce, osoby s nesnášenlivostí laktózy, včetně 90% Asiatů, 70% v africkém mnoho lidí na celém světě a Native mnoho lidí na celém světě, a 50% Latinos, není pravděpodobné, že získat dostatek kosti posílení vápník. Vyhýbají mléčné výrobky, aniž by nahrazujícím jiné potraviny, které jsou rovněž bohaté na vápník.

K nápravě této situace Výbor pro lékařů pro zodpovědnou medicínu (PCRM), což je pro-vegetariánské nátlakovou skupinu, je v současné době lobbying zdravotní úředníci do seznamu další vápník bohatý potraviny na pyramidy. Brokolice, kapusta, a jiné tmavě zelená listová zelenina jsou velké zdroje vápníku, říká Milton Mills, MD, spolupracovník ředitele preventivní medicíny na PCRM.

Další dobré alternativy jsou laktóza-volné mléčné výrobky, k dostání v mnoha obchodech s potravinami a jogurt nebo podmáslí. Ačkoli tito poslední dva jsou oficiálně mléčné potraviny, oba obsahují bakterie, které pomáhají trávit laktózu.

Další nesouhlas se soustředí na tom, kolik tuku by měl obsahovat zdravé výživy. V Dietní Pokyny USDA navrhovaná pro rok 2000, doporučujeme, že ne více než 30% z celkového množství kalorií dnešního dne by mělo pocházet z tuků. Ale lidé, kteří sledují tradiční srdce -healthy středomořskou stravu typicky spotřebují až o 45% svých denních kalorií jako mono a polynenasycených tuků.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky