dostal chřipku? zkuste tyto tipy TLC se cítit lépe

Lisa B. Bernstein, M; července 09, 2015

Dokonce i poté, co jste udělal to nejlepší, aby se zabránilo chřipku, můžete stále najít sami doma nemocný s příznaky, jako jsou bolesti, horečky a zimnice a kašel. Ty by měly začít polevit za týden nebo tak nějak. Do té doby můžete použít tyto 9 tipů, jak začít cítit lépe.

1. Přejděte Antivirová

Zeptejte se svého lékaře o antivirotik, a to hned. Háček je antivirové léky fungují nejlépe, když jste si je do dvou dnů po zahájení zle. A třeba, aby lékař předepisovat léčivé přípravky.

Váš lékař může předepsat pilulky, kapaliny nebo inhalátor. Tento lék může zkrátit chřipku a vaše příznaky mírnější. Jakmile jste si ji, i když může mít mírné vedlejší účinky, jako je nevolnost, zvracení a závratě.

2. jít s ním

Boj proti chřipce může nechat pocit vyhladily. Nesnažte se být super-hrdina. Budete potřebovat dostatek odpočinku pomoci váš imunitní systém dělat svou práci.

Zůstat doma a tábor na gauči, nebo odpočívat na lůžku po dobu několika dní, dokud jste navrácena. Tímto způsobem můžete také nebude šířit virus chřipky nikomu jinému.

3. Sip po celý den

Chřipka může zanechat dehydrovaný. Pít hodně vody, čistý vývar, ovocné šťávy nebo sportovní nápoje k obnovení ztracené tekutiny a nahradit elektrolyty, jako jsou soli a draslíku. Extra tekutina může také spláchnout hlen a aby se vaše hrdlo vlhký.

Pokud jste příliš slabé na to, pít, cucat kousky ledu nebo mražené ovoce zmrzlinu. Vyhněte limonády a jiné nápoje s kofeinem. Mohou vám vysychat ještě víc.

4. Tepelná Věci Up

Pro zvýšení tekutin a úlevě od bolesti v krku, aby si šálek horkého čaje a míchejte v malém množství medu. Nebo vytopit misku kuřecí polévka. Tam je nějaký důkaz, že tyto složky v kuřecí polévka může pomoci váš imunitní systém v boji s infekcemi.

5. Otevřete Up

Pokud váš nos je příliš plněná dýchat ani spát, vzít over-the-counter dekongesci pilulky nebo použít dekongescens sprej. Tyto léky zmenšit oteklé cévy v nose na pročištění dýchací cesty.