časté krvácení z nosu – přehled témat

Krvácení z nosu, které se opakují často jsou obvykle způsobeny krvácení z přední části nosu (anterior epistaxe). Běžné příčiny tohoto typu jsou krvácení z nosu

Foukání nebo vybírání nos; Strukturální problémy v nose, a to buď přítomné od narození (vrozená), nebo následkem úrazu; Nízká vlhkost vzduchu; Drobné zdravotní problémy, jako je nachlazení nebo alergií; Drobná poranění nosu; Léky. Být v bezpečí s léky. Přečíst a dodržovat všechny pokyny na etiketě; Aspirin, warfarin (jako je kumarin), enoxaparin (Lovenox), clopidogrel (Plavix), nebo nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID); Antihistaminika, látky snižující překrvení a medikované nosní spreje, které vysušit tkáň nosu a nosních dutin.

Prasknutí cév, které jsou velmi blízko k povrchu nosní sliznice; Abnormální růst (polyp nebo nádor), do nosu nebo nosních dutin; Zdravotní podmínky, které ovlivňují normální srážlivost krve; Abnormální krevní cévy v nose, například s Osler-Weber-Rendu syndrom. Tento syndrom se předává v rodině (zděděné). Abnormální krevní cévy je těžké kontrolovat krvácení z nosu.

Krvácení z nosu, který se opakuje 4krát i více za týden potřebuje lékařskou pomoc určit závažnost problému. Krvácení z nosu, který se opakuje 2 až 3 krát za měsíc může znamenat, že chronické onemocnění, jako jsou alergie je příčinou krvácení z nosu.

Při krvácení z nosu nemůže být řízen domácí léčbu, musíte navštívit svého lékaře.