bojuje lupus únavu a zvýšení energetické

Únava je jedním z nejčastějších příznaků lupus. Ve skutečnosti, většina lidí s lupusem mají únavu u nějakého bodu v jejich nemoci.

“Když lupus hit, bylo to jako běh do zdi na 80 mph,” říká Ann S. Utterback, PhD, vysílání hlas specialista ve Virginii, který byl diagnostikován s lupus v roce 2006. “Byl jsem velmi aktivní celý můj život, a únava právě zaklepal mi byt. Většinu dní mám asi čtyři hodiny dobré. ”

Odborníci nejsou jisti, co způsobuje únavu lupus. U některých pacientů, může to být způsobeno tím, fibromyalgie, syndrom rozšířené bolesti svalů a únavy. Asi jedna třetina lidí s lupusem mají fibromyalgie. V ostatních případech je únava může být způsobena jiným onemocněním, jako je anémie nebo deprese. Únava může být také vedlejším účinkem léků.

Pokud vás únava brání, existují způsoby, jak můžete zkusit zvýšit svou energii s lupus. Tento článek nabízí pět klíčových způsoby jak se vypořádat s únavou a zvýšit vaše energetické hladiny.

“Únava s lupus je někdy způsobeno základní zdravotní problém, jako je anémie, fibromyalgie, deprese, nebo problém s ledvin nebo štítné žlázy. A v některých případech to může být vedlejším účinkem léků, “říká Meenakshi Jolly, MD, MS, ředitel Rush Lupus kliniky a asistentem medicíny a behaviorální medicíny na univerzitě Rush. “V těchto případech lze často léčit únavu léčbě stavu nebo změně léky pacienta.”

Zeptejte se svého lékaře zkontrolovat, zda může být vaše únava souvisí s jiným onemocněním nebo léků. Pokud je to, zjistit o léčbě.

Ačkoli vypracování může být poslední věc, kterou chcete dělat, když se cítíte unaveni, můžete cvičení ve skutečnosti zvýšit hladinu energie.

“Začal jsem chodit hned, jak jsem mohl,” říká Adam Brown, který byl diagnostikován s lupus v roce 2007, ve věku 23. “Nemohl jsem dělat hodně na první, ale jakmile jsem začal chodit svou energetickou hladinu opravdu skočil. Pak jsem začal chodit všude, a moje problémy s únavou doslova odešel. ”

Lupus advokát Christine Miserandino nabízí tipy, rady a zvládání strategií pro bydlení s lupus; Sledovat video