boj proti onemocnění srdce s etiketami na potravinách

Procházení mezi regály obchodu s potravinami? Existují jednoduché kroky, kterými můžete dávat pozor na svého zdraví srdce.

Všechny tuk by měl činit již 35% svého denního kalorií; Nasycené tuky (nalezený v živočišných produktech) by měly tvořit méně než 10%; Vyhněte se trans tuk. Některé položky, které říkají, že jsou “trans-tuky zdarma” může ještě mít až 0,5 gramu trans-tuků v jedné porci. Tak podívejte se na seznam ingrediencí pro hydrogenovaných nebo částečně hydrogenovaných olejů, které jsou trans-tuky.

Ovoce a zelenina, olivový olej, ryby, libové maso, fazole a ořechy jsou jednoduché tipy. Již víte, že jsou skvělé pro vás.

Ale když kupujete balené potraviny, budete chtít zkontrolovat nutričním označení vědět, co jste se dostal. Věnovat zvláštní pozornost těmto věcem

Velikost porce. To může být menší, než si myslíte. Pokud je vaše porce je větší, dostanete více kalorií, tuku, soli, a něco jiného, ​​co je v položce.

Uvidíte také procenta na etiketě. Ti, kteří vám ukázat, jaké procento dostanete z vaší denní doporučené množství, volal své “denní hodnota” nebo “DV”, z porci. Například by mohlo říci, jedna porce vám dá 40% soli můžete získat na celý den, takže můžete omezit sůl pro zbytek dne.

Mějte na paměti, že denní hodnota je založena na vám daří 2000 kalorií denně. To je víc, než si mnozí lidé potřebují, zejména ženy nebo ty, kteří se snaží zhubnout. Takže si možná bude muset upravit pro počet kalorií, které skutečně jíst.

Tuk. Všechny tuk není stejná. Některé druhy, jako jsou omega-3s v losos, tuňák, makrela, vlašské ořechy a lněné semínko, jsou pro vás dobré. Jiní se ucpat vaše tepny, které vedou k tomu infarkt pravděpodobnější. Takže když si zkontrolujte štítek, musíte vědět, co se díváte, pokud jde o tuk vám.

Výživa etikety vypuknout nasycené, nenasycené a trans tuk. Pokud se jedná o potravinu s vysokým obsahem tuku, ale to je většinou nenasycené tuky, to může ještě být dobré i pro vás.

Přesto je třeba omezit tuky, a to i ty, které jsou dobré pro vás